اخبار گردشگری مشهد

مشهد می‌تواند قطب گردشگری مذهبی جهان شیعه باشد

احسان اصولی عضو شورای مشهد گفت: امام هشتم شیعیان در مشهد، مدفون است و همین موضوع کافی است که این شهر  به تنهایی و بدون هیچ جاذبه دیگری، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر باشد. 
 
برای توسعه صنعت گردشگری، به خصوص گردشگری مذهبی در شهر مشهد، مطالبه اصلی شورا از شهردار، ایجاد رونق اقتصادی در شهر مشهد است است. برای رسیدن به این مهم، راهی جز توسعه نیست چرا که الفبای توسعه جذب سرمایه و سرمایه‌گذار است. 
 
این عضو شورای شهر ادامه داد: ما این روزها با کمبود منابع و درآمد مواجه هستیم. رکود شهر را فرا گرفته و عدم تحرک اقتصادی در شهر حس می‌شود. گام اصلی ایجاد رونق، با جذب سرمایه‌گذار برداشته می‌شود. چه داخلی، چه خارجی. 
 
او تاکید کرد: بیش از 20 میلیون گردشگر داخلی و خارجی با محوریت وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم همه ساله در این ایام به سوی مشهد می‌آیند و همین آمار کافی است که شورا ورود جدی به حوزه جذب سرمایه کند و این موضوع را در اولیت قرار دهد. 
 
به گفته این عضو شورای شهر، اگرچه در دوره قبل موضوع جذب سرمایه‌گذار برای مشهد در اولویت شورا قرار نداشته اما حالا اوضاع فرق کرده است. 
 
اصولی تاکید می‌کند: اگرچه امام هشتم پتانسیل بزرگی برای گردشگری جهان شیعه است اما شورا جذب سرمایه را محدود به کشورهای مذهبی نمی‌داند و برای جذب از همه کانال‌ها برنامه دارد. 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *