اخبار گردشگری مشهد

برنامه‌‏های سخنرانی و عزاداری دهه پایانی صفر در حرم رضوی تشریح شد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی از اجرای برنامه‌‏های عزاداری به مناسب دهه آخر صفر خبر داد و اظهار داشت: هرسال با توجه به اینکه شهادت امام رضا(ع) در آخرین روز ماه صفر است، زائران زیادی از اقصی نقاط جهان به حرم مطهر رضوی مشرف می‌‏شوند. آستان قدس رضوی سعی کرده تا در این دهه برنامه‌‏های متنوعی را برای عموم زائران تدارک ببیند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری برنامه‌های «شکوه ایثار» در رواق امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: اگر چه در همه رواق‏‌ها و اماکن متبرکه حرم رضوی ویژه برنامه عزاداری برای زائران برگزار می‏‏‌شود، اما محوری‏‌ترین برنامه حرم امام رضا(ع) تحت عنوان «شکوه ایثار» در رواق امام خمینی(ره) تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه در دهه پایانی صفر روزانه پنج برنامه سخنرانی و عزاداری در رواق امام خمینی(ره) تشکیل می‌‏شود، افزود: حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدی از ساعت 5:10 صبح درباره «سیره اهل بیت(ع)» به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع) به مرثیه و روضه خوانی می‌‏پردازند.

حسینی اظهار کرد: همچنین حجت‌الاسلام ماندگاری در این هفته ساعت 10:20 با موضوع خانواده عاشورایی و تربیت مهدوی و حجت ‌الاسلام کازرونی بعد از نماز ظهر و عصر با موضوع تحلیلی سیره اهل بیت(ع) در رواق امام خمینی(ره)، به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام اسلامی‌فر و حجت‌الاسلام فرزانه نیز هر روز قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء برنامه سخنرانی خواهند داشت و پنج روز آخر حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی بعد از نماز مغرب در حرم رضوی به سخنرانی می‏‌پردازند.

حسینی از قرائت زیارت امین الله و ذکر مصیبت و سینه‌زنی در حرم مطهر رضوی خبر داد و گفت: در رواق حضرت زهرا(س) و رواق حضرت معصومه(س) هر روز قبل از نماز ظهر و عصر برنامه سخنرانی و عزاداری تدارک دیده شده است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: برای بهره‌مندی هرچه بیشتر زائران روزانه بیش از 45 جلسه حلقه معرفت ویژه برادران و خواهران در ساعات مختلف شبانه روز، تدارک دیده شده که در اماکن حرم مطهر رضوی تشکیل می‏‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *