logo-header

اماکن گردشگری مشهد

موزه تاریخ طبیعی

هزینه ی بازدید

نقشه

آدرس : استان خراسان رضوی ،مشهد

بزرگراه شهید کلانتری

پیشینه

موزه تاریخ طبیعی مشهد در سال 1377 تحت نظارت اداره کل آموزش و پرورش مشهد افتتاح شد. این موزه شامل 24 غرفه می‌شود که بخش های مختلف آن عبارتند از فیزیک، حیات وحش، زمین شناسی، جغرافیا، زیست شناسی و دفاع مقدس. بخش فیزیک دو سالن را به خود اختصاص داده است، سالن نور و افلاک نما و سالن دیگر روی مکانیک سیالات و الکتریسته و … تمرکز دارد. در غرفه حیات وحش انواع جانوران و پرندگان تاکسیدرمی شده دیده می‌شوند. از دیگر غرفه های جالب سالن زمین شناسی است که انواع کانی ها را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. غرفه زیست شناسی بخش دیگری از موزه تاریخ طبیعی است که به سه موضوع انسان، جانورشناسی و گیاه شناسی پرداخته است. غرفه دفاع مقدس این موزه نمایش دهنده تجهیزات انفرادی جنگی و وسایل باقی مانده از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است. این موزه که در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد ایجاد شده است، مکان مناسبی برای بازدید دانش آموزان و یادگیری عینی برخی از علوم طبیعی است.

جاذبه ها

 این موزه که در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد ایجاد شده است، مکان مناسبی برای بازدید دانش آموزان و یادگیری عینی برخی از علوم طبیعی است.

فیلم معرفی

پخش ویدئو

اماکن نزدیک

11
12
10
9
13
14
15
16

امکانات

 این موزه که در مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد ایجاد شده است، مکان مناسبی برای بازدید دانش آموزان و یادگیری عینی برخی از علوم طبیعی است.

اطلاعات بازدید

نشانی: این مکان در بزرگراه شهید کلانتری واقع گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *