مجله گردشگری

باغ گل ها در مشهد، باغی با گل های چهار فصل

باغ گل ها

باغ گل ها ؛ بهاری همیشگی در مشهد

بیشتر ما فصل بهار را به گل‌های آن می‌شناسیم، اما باغ گل ها در مشهد با گیاهان با طراوت خود بهار را به چهار فصل آورده است. این بوستان که در سال 1392 افتتاح شده است را می‌توانیم از زیباترین بوستان‌های کشور به حساب بیاوریم. در صورتیکه این باغ سه هکتاری را روی نقشه یا عکس‌های هوایی ببینید، متوجه ساخت آن به شکل گل بنفشه می‌شوید. هر یک از گلبرگ های این بنفشه به باغی اختصاص داده شده است که در هر فصلی از سال گل های متناسب با آب و هوای همان فصل در آنها کاشته می‌شوند. از جمله باغ رز، باغ گل های فصلی، گل های دارویی، گل‌های برکه ای، باغ گل های پیازی، باغ گل های صخره‌ای. با وجود تنوع گونه ای گیاهان کاشته شده، این بوستان را می‌توان به عنوان باغ گیاهشناسی هم در نظر گرفت.

باغ گل ها

هر یک از بخش‌ها در جای خودش دیدنی است. باغ رز این مجموعه، تنوع بالایی از رزها در اندازه ها و رنگ‌های مختلف دارد و یکی از بخش‌های مورد علاقه بازدید کنندگان است. باغ گیاهان دارویی مثل کلاس درس گیاهشناسی است و اگر حافظه خوبی داشته باشید تا بتوانید شکل این گیاهان دارویی را به خاطر نگه دارید، می‌توانید در فصل مناسب آنها را در طبیعت پیدا و جمع آوری کنید. در باغ گل‌های پیازی گلایل های رنگارنگ کاشته شده اند که قدم زدن بین آنها انسان را به نقاشی های کودکانه می‌برد.

باغ گل ها

برکه نیلوفرهای آبی و آبشار صخره ای از بهترین منظره های پارک گل های مشهد است، با کمی ذوق و علاقه عکاسی، می‌توانید عکس‌های فوق العاده‌ای در این قسمت‌ها بگیرید. بسیاری از گل ها و گیاهان کاشته شده در این باغ بومی ایران هستند، اما نه همه آنها. از جمله می‌توان به نیلوفرهای آبی سفیدی اشاره کرد که در ماه‌های مرداد و شهریور گل می‌دهند و سایر گل‌های نیلوفر آبی زرد با برگ‌های آن قلبی شکل، نیلوفرهای آبی پیگمه و نیلوفرهای آبی صورتی معطر که اصالتا از آمریکای شمالی هستند و نیلوفرهای آبی صورتی سوئدی نام برد، این نیلوفرهای معطر از اواخر بهار تا اوایل پاییز گلدهی دارند و شکوفا می‌شوند. در برکه تماشایی باغ گل ها به جز نیلوفرهای آبی، ماهی کوی هم زندگی می‌کنند و یادآوری کننده باغ‌های زیبای چینی هستند.

باغ گل ها

بهترین زمان رفتن به باغ گل ها  

باغ گل های مشهد بخاطر تنوع بالای گل‌ها و گیاهان آن یک بوستان چهار فصل به حساب می‌آید و در هر فصلی دیدنی است. با این وجود در فصل بهار و تابستان یعنی روزهای اوج زیبایی آن، با باز شدن گل‌های تازه، عطر و رایحه ای بی‌نظیر در فضا می‌پیچید که آرامش و نشاط را به هر انسان دوستدار طبیعت می‌دهد. پیشنهاد ما برای بهترین ساعت گردش در باغ گل ها، از غروب تا انتهای شب است که می‌توان بهترین اوقات را با دوستان و خانواده در اینجا گذراند.

 باغ گل ها

امکانات دیگر باغ گل های مشهد

باغ گل ها دارای یک گلخانه آموزشی است که محیط مناسبی برای یادگیری و تحقیق دانش‌ آموزان و دانشجویان فراهم می‌کند. قسمتی از پارک هم به شکل آمفی تئاتر درآمده است که برای برگزاری جشن‌ها و رویدادهای ملی و مذهبی کاربرد دارد. در گوشه ای از باغ محوطه‌ای هم مختص بازی کودکان در نظر گرفته شده است تا همه اعضای خانواده بتوانند در هوای پاک و محیط آرام بوستان با هم ساعات خوشی را بگذرانند. پارک چهل بازه که به رود پارک مشهد معروف است نیز در نزدیکی این باغ است. 

چطور به باغ گل ها برویم

اگر دوست دارید از این باغ فوق العاده دیدن کنید باید در بلوار معلم و بین معلم 71 تا 73 بروید. ساعت کار باغ گل‌ها از 9 صبح تا 23 شب است. برای بازید باید بلیت ورودی باغ گل‌ها به مبلغ 2000 تومان را تهیه کنید که نسبت به جذابیت‌هایی که قرار است تماشا کنید، بسیار ناچیز است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *