اخبار گردشگری مشهد

برنامه ریزی برای افزایش جذب گردشگران مذهبی خارجی به شهرهای زیارتی

استاندار خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی برای افزایش جذب گردشگران مذهبی خارجی به شهرهای زیارتی کشور باید مورد توجه قرار گیرد.
علیرضا رشیدیان ظهر پنجشنبه در پنجمین جلسه کمیته کارشناسی کارگروه ملی زیارت اظهار کرد: باید تلاش هرچه بیشتر در جهت تسهیل مقوله زیارت در شهرهای زیارتی کشور از جمله مشهد صورت گیرد و موانع و مشکلات زائران ساماندهی شود.

وی افزود: برنامه ریزی برای افزایش جذب گردشگران مذهبی خارجی نیز در دستور کار قرار دارد و مشکلات زائرانی که از پاکستان به اماکن زیارتی کشور وارد می شوند نیز باید رفع شود.

شایان ذکر است در این جلسه موضوع ارائه تسهیلات ویژه به زائران خارجی و گردشگران زیارتی و همچنین تدوین ساز و کار لازم برای دستیابی به آمار قابل قبول و مستند در این حوزه از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود و به مشکلات زائران در سه شهر مشهد، قم و شیراز، در حوزه های فرهنگی، اقامتی، حمل و نقل، امنیت و سلامت پرداخته شد.

همچنین اعضای کمیته و نمایندگان تولیت های حرم های علی بن موسی الرضا (ع)، احمد بن موسی (ع) و حضرت معصومه (س) در این جلسه به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

گفتنی است کارگروه ملی زیارت به استناد مصوبه هیات دولت تشکیل شد و کمیته های کارشناسی ذیل آن با دستور کار ارائه پیشنهادات و بررسی مشکلات در شهرهای زیارتی اقدام به برگزاری جلسات می کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *