اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

2 پویش کتابخوانی در خراسان رضوی

8476517 344 min

2 پویش کتابخوانی در خراسان رضوی اجرا شد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از اجرای طرح فجر کتاب و پویش بانوان کتابخوان همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و دهه فجر در کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خبر داد.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر سبزیان با اشاره به برگزاری طرح فجر کتاب در کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: طرح فجر کتاب و پویش سراسری بانوان و مادران کتابخوان با هدف برگزاری ۱۴۴۳ برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور از سوم تا ۲۲ بهمن ماه همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و چهل‌وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کلیه کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های اجرایی در این طرح شامل غبارروبی مزار شهدای انقلاب، دیدار با مادران معظم شهدا، عضویت رایگان بانوان، افتتاح کتابخانه‌های عمومی، گشایش سالن‌های مطالعه، کاشت ۴۳ درخت مثمر توسط اعضا و کارکنان کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان،

برگزاری رونمایی کتاب، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، خوانش و معرفی کتاب‌های انقلابی، آذین‌بندی کتابخانه‌های عمومی، جمع‌آوری کتاب‌های خوانده شده و اهدا به مناطق کم‌برخوردار و همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی مدیران کتابخوان در کل استان خواهد بود.

سبزیان تصریح کرد: زنان به عنوان مظهر آفرینش در جهان به عبارتی آینده‌سازان جوامع بشری هستند. زنان در جوامع بشری نقشی تاثیرگذار و مهم را ایفا می‌کنند. مادرانی که با الگوپذیری از حضرت فاطمه زهرا(س) همراه با مدیریت خانه و خانواده به تربیت فرزندانی همچون شهید باکری، شهید همت، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته‌اند.

وی با اشاره به حضور زنان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، افزود: مقام معظم رهبری گفتند که «حضرت فاطمه زهرا(س) سه نقش در زندگی خود داشتند؛ نقش همسری، نقش مجاهدت و نقش عبادت» که الگو گرفتن از این سه نقش می‌تواند یکی از نکات مهم در زندگی همه انسان‌ها به ویژه بانوان در زندگی باشد.

خوش‌بختانه در این میان زنان مسلمان علی‌رغم هجمه‌های دشمنان ثابت کرده‌اند که می‌توان با رعایت تمام موازین اسلامی در جامعه نقشی پررنگ و تاثیرگذار ایفا کرد و اگر بیشتر از مردان نباشد، همدوش و همپای مردان در تمامی عرصه‌های جامعه حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی امروز به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی، آموزشگاه‌های غیر رسمی و دانشگاه‌های عمومی نقش موثر و به سزایی در افزایش درک، آگاهی، رشد فرهنگ عمومی و به تبع آن کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی دارند.

کتابخانه‌های عمومی به عنوان متولیان اصلی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی سعی داشته‌اند در مسیر لبیک‌گویی به یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ مطالعه در میان جامعه گامی موثر و مفید بردارند.

وی بیان کرد: از همین رو اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی با برگزاری طرح‌ها و پویش‌های مختلف تلاش کرده، بار دیگر در عصری که تکنولوژی به یکه‌تاز صحنه‌های فرهنگی و مطالعاتی تبدیل شده است، بار دیگر مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *