اخبار گردشگری مشهد

هوشنگ ابتهاج در «سایه»

Untitled 1 min13 2

دلش نمی‌خواست شناخته شود ولی می‌گفت قسمت زیادی از آن‌چه را می‌خواهد بگوید بلد است بگوید، یعنی راه‌ حلی برای گفتن آن پیدا کرده‌ است؛ «سایه» اما به قول شفیعی کدکنی در چکاد بلندی ایستاده بود که به انکار دیگران نیازی نبود.

«من (امیرهوشنگ) تنها پسر «آقاخان» ابتهاج و «فاطمه رفعت» به‌شمار می‌رفتم. بعد از من سه تا دختر به‌دنیا آمدند و ضمناً یک پسر هم قبل از من، نیامده رفت. خیلی برای خانواده‌ام اهمیت داشتم و خیلی عزیزکرده، خودسر، خودرای، لوس و از خودراضی بار آمده بودم! تا دوازده سیزده سالگی من، اگر کسی حال مرا از مادرم می‌پرسید، زارزار گریه می‌کرد و می‌گفت که یک پسر دارم که آن همه دیوانه است. هرچه می‌گفتند: خانم‌جان! پسربچه‌ها این‌طورند و بزرگ می‌شوند، خوب و عاقل می‌شوند، می‌گفت که دیگر کی می‌خواهد عاقل شود؟

خیلی اذیت‌کننده و آزارگر بودم. یک بچه کم کوچک‌تر از خود را با طناب می‌بستم و از درخت آویزان می‌کرذم. تحصیلات ابتدایی را در مدرسۀ عنصری که در ضلع جنوبی باغ سبزه‌میدان بود، گذراندم؛ بعد مرا گذاشتند مدرسۀ قاآنی که پشت خانۀ ما در سبزه‌میدان و آن طرف در ته کوچه بود، بعد از آن‌جا برای کلاس هشتم به مدرسۀ شاپور که کلاس‌های چهارم و پنجم متوسطه را آن‌جا خواندم. در مورد من می‌گفتند که: او در پی آموختن و یادگرفتن است اما در درس و کار مدرسه چندان کوشا و ساعی نیست و زیاد به آن توجه نشان نمی‌دهد. آشپزی، گلدوزی، خیاطی، موسیقی، نقاشی، مجسمه‌سازی، ورزش (کشتی و وزنه‌برداری) هر کدام در دوره‌یی علاقۀ من را به خود جلب می‌کرد. یکی از آن چیزهایی که خیلی برایم جالب بود، آشپزی بود. در همان هشت – ده سالگی برای غذا پختن و یاد گرفتن حرص می‌زدم و همواره از درس گریزان بودم. چنان‌که هنگامی که به تهران آمدیم و در مدرسۀ تمدن نام‌نویسی کردم، در آن‌جا کلاس پنجم متوسطه را رد شدم، بعد هم دیگر به مدرسه نرفتم و درس خواندن را رها کردم».

به گزارش ایسنا، آن‌چه در بالا آمد، بخشی از زیست‌نامۀ خودنوشت «سایه» است که در سی‌وچهارمین شماره از نشریۀ «حافظ» (شهریور ۱۳۸۵) با یک شعر از او منتشر شد و ما به رسم الخط خودش منتشر کردیم.

 

Untitled 2 min12 1

 

امیرهوشنگ ابتهاج، متخلص به سایه، بامداد چهارشنبه ۱۹ مردادماه ۱۴۰۱ پس از ۹۵ سال زندگی درگذشت.

اما آغاز زندگی شاعری ابتهاج را شاید بتوان از «نخستین نغمه‌ها» دانست؛ او نخستین اثرش را با این نام در آغازین روزهای جوانی و در سال ۱۳۲۵ منتشر کرد. پس از این، «گالیا» دست‌مایۀ عاشقانه‌های «سایه» شد. او در جوانی دلباخته دختری ارمنی به نام «گالیا» شده بود که در رشت زندگی می‌کرد و این عشق موجب سرودن شعرهای عاشقانه‌ای شد که در آن روزها سروده است. سال‌ها بعد نیز البته ابتهاج شعری را با نام «دیرست گالیا…» با اشاره به‌همان روابط عاشقانه و درگیرودار مسائل سیاسی ایران سرود.

نام هوشنگ ابتهاج یادآور غزل است؛ اما او را یکی از موفق‌ترین شاعرانی دانسته‌اند که به شیوۀ نیما، اقبال کرده است. شعر نوآیین سایه، به حال و هوا و تماشا، از شعر دیگران ممتاز است. قریحۀ توانا، آشنایی و الفت با دیوان‌های قدما در میراث نثر فارسی، زبان و موسیقی خاص شعر ابتهاج را رقم زده است. (مجلۀ شعر، بهمن و اسفند ۱۳۷۲، شماره ۹)

نقل است که «سایه» در سال ۱۳۴۶ به اجرای شعرخوانی بر آرامگاه حافظ در جشن «هنر شیراز» می‌پردازد که ابراهیم باستانی پاریزی در سفرنامۀ معروف خود (از پاریز تا پاریس) استقبال شرکت‌کنندگان و هیجان آن‌ها پس از شنیدن شعرهای سایه را شرح می‌دهد و می‌نویسد که تا قبل از آن هرگز باور نمی‌کرده‌است که مردم از شنیدن یک شعر نو تا این حد هیجان‌زده شوند.

اما خوانده شدن شعرهای ابتهاج از دهۀ پنجاه و با حضور در رادیو آغاز شد، تعدادی از غزل‌ها، تصنیف‌ها و شعرهای نیمایی او توسط کسانی چون محمدرضا شجریان، علیرضا افتخاری، شهرام ناظری، حسین قوامی و محمد اصفهانی اجرا شده‌اند.

امیرهوشنگ ابتهاج در یکی از واپسین جلساتی که در سال ۹۹ با مخاطبان خود سخن گفت، گفته بود: در حدود ۸۰ سال است که من با این زبان شعر آشنایی دارم و خیال می‌کنم قسمت زیادی از آن‌چه را می‌خواهم بگویم بلدم بگویم، یعنی راه‌حلی برای گفتن آن پیدا کرده‌ام. ولی رساترین شعری که تا امروز داشته‌ام و خیال می‌کنم که از آن راضی هستم در حدود ۲۰درصد از آن چیزی است که در درون من هست که این به نظرم حداقل است. برای درون آدمیزاد هنوز این وسیله را پیدا نکرده‌ایم.

«سایه» به این‌که در هنر ایران اغلب هنرها یک هنر تنها نیست، بلکه ترکیبی از هنرهای دیگر است، اشاره و بیان کرده بود: کاش گوینده و شنونده رازهای بیان را با هم شریک شوند.

 

Untitled 3 min12 1

 

یکی از مشهورترین سروده‌های او، «ارغوان» است که توسط علیرضا قربانی نیز اجرا شده؛ ابتهاج دربارۀ ماجرای سرایش آن گفته بود که درخت ارغوانی در خانه‌ای که سال‌ها پیش در تهران در آن زندگی می‌کرده داشته است و وقتی دیگر در آن خانه نبوده این شعر را به یاد آن خانه و درخت گفته است.

«سایه» درخصوص اجرای قطعه «ارغوان» از رضایت شنونده‌ها می‌گفت و در عین حال باور داشت این شعر برای آواز و تصنیف طولانی است، مقدار زیادی از آن زده شده و یک خرده شعر شَل و کور شده، ولی در مجموع حالتی که این شعر به وجود آورده، تا حدی در خود شعر جا پایش معلوم است.

بخشی از این شعر را با هم می‌خوانیم:

ارغوان

این چه رازی ست که هر بار بهار

با عزای دل ما می آید؟

که زمین هر سال از خون پرستوها رنگین است

وین چنین بر جگر سوختگان

داغ بر داغ می افزاید؟

ارغوان پنجه خونین زمین

دامن صبح بگیر

وز سواران خرامنده خورشید بپرس

کِی بر این درۀ غم می گذرند؟

 

Untitled 12 min

 

در سال‌های اخیر، برگزاری شب بخارا برای هوشنگ ابتهاج و همچنین تجلیل از او در «جایزۀ شعر خبرنگاران» از گرامی‌داشت‌هایی بودند که برای این چهرۀ فقید برگزار شدند.

صدوسی‌وهفتمین شب از شب‌های مجله بخارا برای بزرگداشت ه.ا.سایه با همکاری موسسه فرهنگی هنری ملت، دایر‎المعارف بزرگ اسلامی، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و گنجینۀ پژوهشی ایرج افشار غروب یکشنبه (۵ آبان ماه ۱۳۹۲) در کانون زبان فارسی و با حضور سیمین بهبهانی، پوری سلطانی، محمدرضا شفیعی کدکنی، شهرام ناظری، داریوش طلایی، یلدا ابتهاج، علی دهباشی، محمد افشین وفایی و پیامی از محمود دولت آبادی برگزار شده بود.

در این مراسم، فرزند او، یلدا ابتهاج، بر این باور بود که «سایه» در ایران، در این مقطع تاریخی که ما الان در آن هستیم، شناخته نشده و البته گفت: او کسی هست که دلش نمی‌خواهد شناخته بشود. ولی این وظیفۀ انسان‌هاست او را در عصری که با آن همزمان هستند بشناسند.

محمدرضا شفیعی کدکنی نیز در توصیف «سایه» در همین مراسم گفته بود: در طول چهل‌واندی سال دوستی از نزدیک و خوشبختانه بسیار نزدیک، هرگز ندیدم که او هنرمند راستینی، از مردم زمانه ما را به چشم انکار نگریسته باشد، در میان صدها دلیلی که به عظمت او می‎تو ان اقامه کرد، همین یک دلیل بس که او بر چکاد بلندی ایستاده که نیازی به انکار دیگران ندارد و این موهبتی است الهی.

همچنین در نهمین دورۀ جایزه کتاب سال شعر «خبرنگاران» در سال ۱۳۹۳ از یک عمر فعالیت شعری «هوشنگ ابتهاج تجلیل شده بود.

پیش از این البته در اواسط دهۀ هشتاد، ابتهاج به دعوت حسن خجسته، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران به رادیو رفت. او در بخشی از سخنان آن روز گفته بود: چندی پیش برخی تعجب کردند از این اصطلاحی که من به کار بردم؛ گفتم: شعری ساختم. تعجب کردند که چرا ساختن را به کار می برید. به گمان من این حرف درست است. حتی شعرهایی که بی اراده به وجود می آیند، ساخته شده اند؛ چون در ذهن انجام گرفته اند. اگر شما دقت بکنید می بینید که چه زمینۀ قبلی داشته است که چیزهایی مثل ابر و باد و مه و خورشید و فلک کارهایی کردند تا این شعر بی اراده شما دوباره ریخته شود بیرون. متأسفانه من اسم این قضیه را گذاشتم «پایان» و تا حالا که چند سال گذشته، همینطور مانده و هنوز صدق می کند. من گاه گاهی به سرم می زند که حتماً شعری بسازم که فردا نگویند فلانی پیش گویی کرده است که آخرین شعرش بود و از این کرامات برای من بشمارند. جامعه مستعد این حرف ها هست. می گویند بله می دانسته و به او الهام شده بود. (مجله چامه، شماره نهم، دی و بهمن ۱۳۹۸)

گویا پس از این دیدار به دعوت حسن خجسته دیدار دیگری هم شکل می‌گیرد.

علی معام دامغانی در گفت‌وگویی که سال 1388 در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای منتشر شده، گفته است: «بله؛ به شکل رسمی که هر ماه رمضان برگزار می‌شود، اما آقا با شاعران دیدارهای خصوصی‌تری نیز دارند. چند سال پیش، به اتفاق یکی دو نفر از دوستان و آقای هوشنگ ابتهاج (سایه) خدمت آقا رسیدیم دیداری با ایشان داشتیم که رسانه‌ای نشد. جلسه‌ بسیار صمیمی و گرمی بود. یکی از خاطرات جالبی که از آن دیدار به یاد دارم این است که یکی از همراهان در مورد چند تصنیف، به آقا گفت که این‌ها کار آقای سایه است. آقا به اصطلاح تجاهل‌العارفی کردند و به‌خاطر آن شعرها آقای سایه را تشویق کردند. اما در ادامه‌ این جلسه معلوم شد که آقا به تازگی شعری از آقای سایه خوانده بودند و حتی برخی مصراع‌های آن ‌را هم در ذهن داشتند».

در سال‌های اخیر همچنین مسئله تخریب خانۀ مادری این شاعر در رشت نیز بارها خبرساز شد؛ او در واکنشی به احتمال تخریب خانه مادری‌اش در رشت (که پس از مدتی در فروردین‌ماه ۹۸ تخریب شد) گفته بود با این‌که آدم‌هایی که در این خانه زندگی می‌کردند برایش اهمیت داشتند، حالا هر بلایی می‌خواهند سر این خانه بیاورند و البته در عین حال باور داشت: این خانه حیف است و یادگاری است و اگر مرکز فرهنگی شود بهتر از این است که به یک اداره‌ تبدیل شود.

البته شهرود امیرانتخابی، مدیرکل وقت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، در آن زمان اشاره به یکی از علت‌های تخریب این خانه گفته بود: این را هم بگویم که به‌خاطر گرایش‌های سیاسی آقای ابتهاج دست ما بسته بود. نباید همه تقصیرها را هم به گردن شهرداری انداخت. آن‌طور که به ما گزارش داده‌اند، گفته‌اند آقای ابتهاج در آخرین اظهاراتش هم گفته و پافشاری کرده که «من کمونیست هستم و سر ایده‌هایم هم هستم.» گفتند کسی که کمونیست است چطور می‌خواهید آثارش را ثبت کنید؟ ما حتی مجوز سردیس او را هم را نتوانستیم بگیریم تا در میراث روستایی‌مان بگذاریم. این حرف نهایی‌شان بود که حتی اگر شهرداری هم خانه را می‌خرید این گیر وجود داشت.

 

 

Untitled 4 min12 2

 

انکار ناپذیر است که «سایه» چپ بود و چپ دانسته می‌شد، با این حال در جایی از کتاب «پیر پرنیان‌اندیش» دربارۀ این‌که او باورها و حتی سروده‌های مذهبی نیز داشت، به روایت میلاد عظیمی می‌خوانیم: «امروز هشتم محرم بود و عصر به خانه سایه رفتیم. سایه مغموم بود و از چشم‌هایش معلوم بود گریه کرده. عاطفه گفت: «بازم شیطونی کردین؟» سایه خندید. پرسیدم «اتفاقی افتاده؟»
– نه! شما می‌دونین که تلویزیون همیشه جلوم روشنه. هر کانالی هم که می‌زنم داره روضه و نوحه نشون می‌ده. من هم گوش می‌کنم و خب گریه‌ام می‌گیره. می‌شینم با اینها گریه می‌کنم. (لبخند می‌زند.)
پس از چند دقیقه گپ و گفت، سایه می‌گوید:
«سال‌ها پیش یک شعری گفتم به اسم «اربعین» که تمومش نکردم.»
با تعجب اصرار می‌کنم شعر را بخواند و می‌خواند:

«یا حسین بن علی
خون گرم تو هنوز
از زمین می‌جوشد
هرکجا باغ گل سرخی هست
آب از این چشمه خون می‌نوشد.
کربلایی است دلم»

سایه همچنین در مصاحبه‌هایی، ار اعتقادات شدید مذهبی مادرش سخن گفته بود که طبعا بر تربیت او نیز تاثیر داشت.

وقتی رفت، «یلدا» نوشت: «بگردید، بگردید، درین خانه بگردید/ درین خانه غریبید، غریبانه بگردید»؛ او اما چندی پیش در گفت‌وگویی غیرخبری درخصوص وضعیت پدرش (پس از بستری شدن در بیمارستان) گفته بود که «سایه» پس از درگذشت همسرش در اسفندماه ۱۴۰۰ بیش از گذشته گرفتار بیماری شد. تا آن‌که سرانجام در هفته جاری خبر کوچ ابدی‌اش را در ۹۵سالگی به گوش‌ها رساند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “هوشنگ ابتهاج در «سایه»

 1. אני מאוד ממליץ על אתר הזה כנסו עכשיו ותהנו ממגוון רחב של בחורות ברמה מאוד גבוהה. רק באתר ישראל נייט לאדי נערות ליווי

 2. tkescorts گفت:

  מלכא ושות’ משרד עורכי דין הינו משרד אזרחי עם מוניטין הדואג להתאים עצמו לצורכי הלקוח ובכך בעצם
  מצליח משרד עורכי הדין לבסס את בנייתו על עבודה אישית, מסורה ומקצועית.
  עורך דין הוצאה לפועל דניס גילר מציע את שירותיו לייצוג משפטי בפשיטת רגל הן לחייבים הן לנושים.
  לצד כלים מתקדמים צוות קלדנים מוביל מציע לציבור שירותי תמלול וקלדנות בכל שפה, לכל מטרה ובכל מקום בארץ.
  ביאנקה נערות ליווי בתל אביב נערת ליווי, ביאנקה נערות ליווי VIP שימו
  לב – המודעה הנ”ל לא מרמזת/מספקת ו/או מפרסמת שירותי מין ביאנקה תעניק לך עיסוי ופינוק שלא חווית מעולם. הזמן שירותי ליווי בבת ים או שירותי ליווי בחולון לביתך / מלון והגשם את הפנטזיות שלך. אפשר להזמין נערת ליווי גם למלון! מספרים וטלפונים להזמין זונות באתר סקס שלנו באזור בנתניה. כל שנשאר לכם לעשות הוא להשתמש בפורטל סקס אש ולקבוע פגישה עם אחת מהנשים המטריפות והאיכותיות המתגוררות בעיר. הפסיכולוג שלך יידע לנהוג בשיוויון כלפי כל המטופלים שהוא פוגש – הוא ינהג במידה זהה של כבוד עם מטופל שהוא רואה בחינם ועם מטופל שמשלם מחיר מלא. עם עיסוי שמגיע עד הבית, אתם יכולים לשבת רגל על רגל ולהמתין למעסה שיגיע.

 3. כאן הדברים עומדים לקרות גם לכם ולהפגיש אתכם עם נערות
  בדיוק כמו נערות ליווי, נערה שווה במיוחד שיודעת ורוצה להעניק את
  השירות הטוטאלי ביותר. כאן זה קורה
  גם לכם ומספק את התשובה המושלמת ביותר של נשים שוות במיוחד, נשים שיודעות מה אתם
  צריכים בכדי לממש חופשה שווה ביותר באילת, בין אם זה אחד המלונות או באחת דירות
  דיסקרטיות. כרופאים תוכלו להנות משירותי המתחם והכל בכדי שתוכלו להתפנות לקבלת המטופלים שלכם בזמנים שאתם בשעות הקבלה שלכם.
  היום תוכלו ליהנות מעיסוי מפנק במחיר מיוחד.

  כדאי מאוד שלא להיצמד למונחים
  של יוקרה/טרנדים, אלא פשוט לבחור בעיסוי מפנק בראש העין המתאים לכם ביותר בהתאם לצורך הגופני והרגשי
  שלכם. השמן אמנם מוסיף מימד של עיסוי
  מפנק, מגע נעים ונינוח נפלא,
  אך אין באמת כזה דבר עיסוי מפנק בבאר שבע יוקרתי יותר או פחות
  – אלא שיש את העיסוי מפנק המתאים לכם ביותר.

  תוכלו להזמין מתוך מגוון של עיסויים
  את העיסוי שלו אתם זקוקים כמו:
  עיסוי מרגיע ונעים, עיסוי משחרר,
  עיסוי בשמן חם, עיסוי טנטרי, עיסוי מקצועי
  ומפנק.

 4. ● עיסוי זוגי עד הבית – אנחנו יודעים שלפעמים עיסוי מיועד כדי להתפנק וזה ממש בסדר מבחינתנו אם
  אתם רוצים להתפנק עם החברה הכי טובה, עם בן/בת הזוג, או עם אמא… עיסוי
  עד הבית מטבע הדברים מבוסס על מגע המעסה.

  צורה אחרת של דירות דיסקרטיות,
  הן הדירות עם המארחת אשר היא למעשה המעסה
  ואתם תיבחרו את הבחורה ותגיעו להתארח
  בדירה שלה. החדרים מאובזרים במיטה זוגית, חלקם עם ג’קוזי, מקלחונים קטנים
  ומוזיקה רומנטית ברקע. בת ים היא עיר
  עם הרבה מאד צעירים וצעירות, שאוהבים את חוף
  הים, החנויות המדליקות הלא יקרות ושפע הבילויים.
  אז כשהכול ברור לעין, כך גם השירות וכך גם האחריות
  ולכן, אם אתם מחפשים לבלות את השעות הקרובות
  במקום שאף אחד לא ראה אתכם או ישמע אחר
  כך על כך כל מה שאתם צריכים זה פורטל אחד
  שעושה את ההבדל- פורטל שמבטיח וגם מקיים.
  אתם מגיעים למקום שאתם בוחרים דרך פורטל אחראי, בעל שקיפות מלאה והכי חשוב?
  אז לא משנה לכמה זמן אתם מחפשים את ההנאות שלכם,
  זו יכולה להיות שעה וזה יכול להיות יום שלם, במצב הזה אתם חייבים פורטל שמאמין לא רק במה שהוא
  מציע אלא מאמין בכל ליבו בפרטיות וברצונות שלכם!

 5. מסאג מהנה עם בחורה מפנקת, תעביר איתך שעות של פינוקים.
  ברוכים הבאים לקטגוריית חדרים לפי שעה בחיפה
  כאן תוכלו למצוא היצע רחב של חדרים וצימרים לפי שעות
  בחיפה, בכל אזור בעיר, חדרים מכל
  הסוגים, בתי מלון לפי שעה או צימרים כפריים ומפנקים.
  המבחר הגדול ביותר באינטרנט של נערות ליווי
  רוסיות, אוקראיניות וישראליות להזמנה בכל שעה ולכל איזור בישראל.
  נערות ליווי שוות, לוהטות, נוטפות סקס, הן מביאות
  איתן את הבשורה החדשה, זו שלא באמת הכרתם.
  הנערות ליווי בחיפה, קריות והצפון – בחורות צעירות, כוסיות, חמות,
  לוהטות, וחשוב לא פחות- נראות מושקעות ומטופחות,
  אם אתה כבר משלם, אז כדאי שתקבל את הכי טוב שיש, גבר.
  כדאי וחשוב לסגור את כל פרטי ההתקשרות כבר בשלב הזמנת העבודה ובכך להימנע מאי נעימות לאחר מעשה.

  מעבר לכך, המרכז מציע פרסום הקליניקה החדשה על גבי מסכי המרכז ובכך מגדיל עוד יותר את
  אחוז החשיפה. הבחור מהסס וחושב על הגרסה ה”מושלמת”.
  אננה היא בחורה מושלמת במלוא מובן המילה.

 6. הגעתם לפורטל גירל פור אסקורט המרכז עבורכם את כל המודעות מנערות
  ליווי ודירות דיסקרטיות בירושלים,
  בצעו חיפוש מצאו לכם את העיסוי המושלם, הפינוק שחלמתם עליו גם בירושלים זמין לכם עכשיו.
  באתר טיק אסקורט ישנו דגש על
  מגוון גדול ואיכותי של נערות ליווי.
  לא משנה אם אתם גרים באזור תל אביב, חיפה או אילת – פורטל סקס אש מלא במודעות של נערות ליווי מדהימות וליברליות שיגיעו עד לביתכם לשעה או יותר של פינוק חם ואיכותי.
  פורטל שירותי ונערות הליווי הכי רחב ואיכותי בישראל.

  מצאו בקלות ובנוחות דירות דיסקרטיות בצפון,
  במרכז, בירושלים, באילת ובכל מקום בישראל.
  נמצאים בחופשה באילת ? כמובן, שיש פרמטרים שונים אשר משפיעים על המחיר של השירות וחשוב להיות מודעים
  לאותם הפרמטרים בטרם בחירת נערת הליווי מתוך היצע האפשרויות של נערות בכל הארץ.
  אז לא משנה אם אתם מחפשים להזמין נערות ליווי בתל אביב והמרכז, או נערות לווי בחיפה רשמנו כאן מדריך שיעזור לכם
  להבין את מחיר שירותי הליווי לפי פרמטרים שונים.
  כמו כן, אם אתם מחפשים עיסוי ארוטי
  בבת ים באזור, סביר מאד להניח
  שאתם גם תוהים מה היתרונות של הטיפול הזה בכלל, ומתברר שגם זה משהו שאנשים
  לא כל כך מבינים לעומק ולכן נחלוק אתכם גם את המידע החשוב הזה.

 7. לעיסוי יש יתרונות פיזיים ונפשיים רבים, לא סתם אנשים רבים לא מוותרים על עיסוי רפואי, עיסוי
  שוודי, עיסוי המשלב אבנים חמות וכדומה.
  ישנם כמה סוגי עיסויים עיקריים המוצעים כמעט בכל
  מקום: עיסו שוודי, עיסו תאילנדי, עיסוי באבנים
  חמות, עיסוי רפואי, עיסוי משולב ועיסוי בשמנים ארומתרפיים, אולם למעשה ישנם כקרוב ל 100 סוגים שונים עיסויים.

  אילו סוגי עיסוי ניתן להזמין עד הבית?
  זה בטח לא משנה היכן אתם נמצאים בישראל
  – בפורטל סקס אש תוכלו למצוא בכל רגע
  ביום נערת ליווי דיסקרטית שתגיע עד לפתח הדלת שלכם – לפינוק
  חם, מענג ומשחרר. שירותי הליווי בפורטל למבוגרים של Boobs מדברים
  על נערות ליווי להזמנות לבית / מלון בלבד וסומכים על העובדה שיש לכם מיקום בו תרצו
  לארח את נערת הליווי שתגיע אליכם.
  כמובן, שיש פרמטרים שונים אשר משפיעים על המחיר של השירות וחשוב להיות מודעים לאותם הפרמטרים בטרם בחירת נערת הליווי מתוך היצע האפשרויות של נערות בכל הארץ.
  כך שמי שנתקל בנערת ליווי אטרקטיבית במיוחד, אשר מתגוררת במיקום מרוחק
  ממנו, אמור לקחת בחשבון שיהיה עליו
  לשלם גם את מחיר הנסיעה – אשר יכול להוות כתוספת גבוהה לעלות
  השירות. מעבר לכך, תוספות כרוכות במקרים רבים בתוספת תשלום ולעיתים,
  התוספת יכולה להיות גבוהה. מרחק
  הנסיעה – במקרים רבים, נערות ליווי גם גובות תוספת של נסיעות.

 8. וכך, בעשור האחרון התפתחה לה נישה
  חדשה בעולם העיצוב – קליניקות ומרפאות ייחודיות, הנשענות על עוגנים פסיכולוגיים, חברתיים וטיפוליים, מעבר להיבטים
  האדריכליים והתכנוניים. קליניקות מאובזרות, מרווחות ומוארות במיוחד.
  או מגע מלטף ועדין שיעניק לכם תחושה מרגיעה?
  עם זאת, ישנם עיסויים במרכז המתבצעים כעיסויים “יבשים” – כאלו המבוססים אך ורק על
  מגע המעסה. מסאג מפנק עם צעירה שובבה, לשעות ללא מעצורים.
  אם אתה מחפש נערת ליווי 18xil הוא המקום להתחיל
  את החיפוש אחר עיסוי מפנק. בדומה למה שאתם בודאי
  מכירים מטיפולי ספא בחיפה והסביבה אחרים (כמו עיסוי שוודי קלאסי / עיסוי באבנים חמות / עיסוי ארומטי ועוד), גם בטיפול רפואי, יהיה גוף המטופל מכוסה כמעט כולו במגבת או סדין, והמטפל יחשוף
  כל פעם אזור אחר בגופו של
  המטופל, הרלוונטי לאותו שלב בטיפול.

  עיסוי קלאסי בחדרה באזורים, תשומת לב רבה יותר מוקדשת לחלקים מסוימים
  בגוף (למשל ישבן, גב, אזור צווארון).
  ביקור במקום לפני הטיפול: אם אתם רוצים להיות בטוחים במאה אחוז בתמצאו מקום שעושה
  עיסוי ארוטי בראש העין שעונה על הדרישות שלכם, אנו ממליצים
  להתחיל בשיחת טלפון ולשאול על טיפולי
  העיסוי, על ההסמכות של המטפלים ומה הם
  בעצם מציעים. מדובר על מעין “כרטיסיית עיסויים בראש העין!” שאתם רוכשים מראש, כך שתוכלו לקבוע עם
  המעסה מפעם לפעם בהתאם ללוח הזמנים שלכם ולצרכים שלכם.

 9. השאלה היא האם אתם מעוניינים בעיסוי שוודי, הוליסטי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי טאנטרי או עיסוי שיהיה משולב או אולי עיסו תאילנדי ברחובות ?
  תוכלו לברר לדוגמא, האם יש כניסה דיסקרטית, האם אתם צריכים לבוא באינטראקציה עם אחד העובדים (או יותר
  מאחד). כל מה שצריך זה רק לברר את הפרטים האחרונים והנה מבצבצת לך מודעה של מישהי מדהימה שנמצאת ממש 2
  קילומטרים ואפילו מטרים ספורים ממך.
  במידה והמוסיקה מפריעה, ריח השמן, הכמות
  ואפילו אזורים שמביכים אתכם. בוא ותכיר נערות ליווי בחולון שיגיעו אליך
  לחדר ואפילו כאלה שישמחו לארח אותך בדירתן הפרטית ב-100%
  דיסקרטיות. משום שמדובר בחוויה בריאה,
  יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו לתכנן את הכול
  כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי מפנק באשדוד/אשקלון , אם מדובר בעיסוי
  המתבצע בקליניקה באשדוד/אשקלון של המעסה.

  כמו כן, אם אתם מחפשים עיסוי ארוטי בבאר שבע באזור, סביר מאד להניח שאתם גם תוהים מה
  היתרונות של הטיפול הזה בכלל, ומתברר שגם זה משהו שאנשים לא כל כך מבינים לעומק ולכן
  נחלוק אתכם גם את המידע החשוב הזה.
  בעת שאתם חוברים אל מעסה מקצועי שמציע עיסוי בחיפה, אתם יכולים להיות שקטים כי אתם לא
  מקבלים רק את העיסוי הטוב ביותר,
  אלא גם את העיסוי המתאים לכם ביותר.
  אז על מנת ליהנות מעיסויים מידיהן המופלאות
  של נערות ליווי בחולון, היכנסו אל האתר והתחילו
  לעבור על הפרופילים והתמונות של הנערות.

 10. ידוע כי ישראל היא מדינה של סטרס, לחץ ומאבק.

  בפעמים אחרות, הוא עשוי להיות
  עדין יותר בכדי להעביר תחושה של עיסוי מפנק או יפעיל לחץ עמוק
  ומהיר במטרה להביא לעיסוי משחרר באמת.
  הפחתה של חרדה ומתח: מחקרים רבים
  מראים כי בודי מסאז במרכז משחרר במוח של המטופל הורמונים מיוחדים שמביאים לרגיעה ואפילו אופוריה בטווח הקצר ומפחיתים את הסיכון
  לתופעות נפשיות לא נעימות כמו דיכאון או
  הפרעות מסוגים אחרים. השיטה כמובן
  משתנה ממטפל למטפל ויש לא מעט טכניקות של בודי מסאז, אבל במרבית המקרים נעשה שימוש
  בשמן גוף מיוחד שמטרתו לרכך
  את העור וליצור סיכוך בין הידיים של המטפל או המטפלת לגוף של המטופל.

  הפוסט לילקה ספא בוטיק הופיע לראשונה
  ב-אייספא: ספא, מסאז, עיסוי.
  לרבו בודי מסאז אורך כשעה שזהו האורך הסטדנרטי
  לטיפול בודי מסאז, אבל רבים בוחרים להאריך דווקא את הטיפול לכיוון השעה
  וחצי, בעיקר בגלל שזה טיפול נעים ומשחרר שלא ממש רוצים שיסתיים מהרגע שהוא מתחיל.
  פתח תקווה היא אחד הערים המרכזיות
  בארץ, בעלת אוכלוסיה מעורבבת שכן – כולם בלי יוצא מן הכלל צריכים
  טיפול או שזה עיסוי רפואי תחזוקתי,או שזה טיפול במטרה להפחית
  את הכאב באיבר מטרה.

 11. מעוניינים למצוא דירה דיסקרטית
  בחדרה? דירות דיסקרטיות בחדרה בעיר חדרה ישנן
  דירות דיסקרטיות מהאטרקטיביות ביותר בארץ.

  דירות דיסקרטיות בכפר סבא דירות דיסקרטיות בכפר סבא זו עיר מצוינת בעבור אלו מכם אשר יהיו מעוניינים להעביר
  את זמנם בדירה דיסקרטית בכפר סבא מפנקת.

  הדירות דיסקרטיות בכפר סבא מעוצבות בדיוק לפי טעמכם.
  נערות ליווי בכפר סבא לעיסוי
  לוהט ומלא תשוקה. נערות ליווי של דרום
  מספקות כל מה שצריך בשביל לכייף
  כפי שמעולם לא כייפתם! אם אתה לא נח, אם אתה לא יכול להגשים את
  הצריכים ורצונות שלך – זאת אומרת, שלא תהיה לך כוח כדי לעבוד כמו שצריך ולהגיש את המטרות!

  היא מטפחת את עצמה, לבושה כמו שצריך ומריחה טוב.
  “בתחילת דרכי כמטפל פניתי למכון סול ומיד קיבלתי מענה אדיב ומכבד, לטפל בחדר מעוצב ומאובזר לגמרי שדרג את תחושת הבטחון שלי ובטוח גם את התהליך שעברו המטופלים. ניתן לשלב מספר קורסים יחדיו כדי להיות מקצועיים בתחום, וכך להתמקצע בתחום ברמה גבוהה, שכן בכל מקום עבודה יעדיפו להעסיק מי שיש לו ידע במספר שיטות ויכול לתת מענה ללקוחות רבים ולא צריך מטפל שונה לכל סוג מסאז’, לכן קורס עיסוי שוודי או תאילנדי הינו רק תחילתה של הדרך למקצוע זה.

 12. גם משחרר וגם מפנק במיוחד. עיסוי ארוטי.
  מגוון סרטי סקס מיוחדים הכוללים עיסוי סקסי וארוטי מפנק במיוחד שגורם לטירוף חושים ואורגזמות יוצאות דופן.
  ובכן, זאת שאלה מצוינת ורבים שמחפשים עיסוי ארוטי
  בראש העין כלל לא מודעים ליתרונות הרבים של טכניקת
  הטיפול הזו. עיסוי טנטרי יכול להיות מיני ולעורר עונג אם זאת כוונת הריפוי שאליה כיוונת
  אך זה גם יכול להיות גם הזרמת אנרגיה, עזרה בלימוד מהי התמרה של אנרגיה והבנה מהו מגע נוכח.
  אבל אם אתם לא מכירים אף אחד בעיר, יש לכם
  נערות ליווי. כל אלה תורמים להפחתת הסיכון למחלות אצל אותם אנשים ואלה של מחכים שהגוף שלהם יאותת להם אף עושים
  טיפול קבוע לעתים קרובות. כל אלה מבטיחים טיפול מפנק של ניקוי וחידוש שכל ספה חייבת לעבור.
  טיפול בשדה פולסים אלקטרומגנטיים PEMF
  בשילוב עיסוי מקצועי מסורתי. טיפול בבעיות רפואיות
  וגם הנאה משעה של פינוק, זהו חלק ניכר
  מנפלאות העיסוי. מטרת העיסוי היא לשפר את הגמישות
  של המטופל, להגדיל משמעותית את טווח התנועה שלו ולהביא להקלה זמנית בכאבים.
  על מנת שתצאו נשכרים מהעיסוי, המעסה חייב להכיר אתכם וכמה שיותר טוב (או יותר נכון: את
  גופכם). טוב זה ממש לא נכון!
  לירן קלין ניקוי ספות מנקים היום
  בטכנולוגיה של המחר בלירן קלין בעלי צוותים וותיקים ומקצועיים המשתמשים בטכניקות חדשניות,
  מכונות מתקדמות ובחומרים הכי איכותיים ואקולוגים.

 13. אם בא לכם עיסוי אירוטי מטריף
  חושים הגעתם למקום הנכון.
  הגעת למקום הנכון! בעלית ישראל אסקורט אתה
  תמצא מגוון רחב של נערות ליווי באילת והדרום להזמנה לביתך או למלון כנס עכשיו .
  אם אתם אוהבים נשים בהירות או כהות, צעירות או מבוגרות, כל
  מה שתצטרכו לעשות זה לבחור מבין המגוון את מי שהכי מוצאת
  חן בעיניכם. בקרו בפורטל, מצאו את המודעה שהכי קורצת לכם וצפו להפתעה מתוקה ולוהטת!
  צוות סקס אדיר מרכז עבורכם את כל
  נערות הליווי בדרום. מגוון הקטגוריות נועד לשפר עבורכם
  את חווית הגלישה בפורטל ובמקביל לעזור לכם למצוא את השירות המבוקש, במהירות ובקלות.
  מטפלים שלנו מגיעים עד אליכם לכל מקום בירושלים כדי לתת את
  השירות טוב ביותר. במידה ואין ביכולתך להנות
  מהחוויה בביתך אתה יותר ממוזמן לעיין בדירות הדיסקרטיות שלנו באתר
  שם תוכל לגלות דירות דיסקרטיות מפוזרות בכל רחבי הארץ – דירות דיסקרטיות בתל אביב, דירות דיסקרטיות בצפון, דירות דיסקרטיות בחיפה, דירות דיסקרטיות בירושלים ועוד… ואל דאגה, במידה ואתם מקבלים עיסוי בירושלים
  בבית, המעסה יביא איתו עד אליכם את כל סוגי השמנים על מנת שתוכלו
  לבחור את זה החביב עליכם. במידה והגעת לפגישת עסקים חשובה תוכל לשכור את שירותיה של אחת מנערות הליווי באילת לפגישה שלמה או ליום עסקים
  שלם כל מה שצריך לעשות זה לדבר עם סוכנות
  הליווי המייצגת את אותה מעסה מומחה או לדבר עם אותה
  נערת ליווי ישירות במידה והיא עצמאית.

 14. חיפוש קליניקות עיסוי ארוטי לפני סינון של מה שחשוב לכם כמו מקלחת, חניה חינם ועיסוי מקצועי בלבד.
  מוזמנים להתרשם מאינדקס הקליניקות שלנו, בו מתפרסמות באופן
  תדיר מגוון קליניקות פנויות להשכרה באזורים שונים ברחבי
  הארץ. מגוון נערות נוספות ממתינות לכם באתר לפי עיר ברחבי
  ישראל. ניתן למצוא כחלק משירותי
  ליווי ודירות דיסקרטיות, עיסוי ארוטי ברחבי הארץ.
  עיסוי ארוטי חושני הוא בגדר חובה בקרב הלקוחות.
  יש לא מעט נערות ליווי בין אם הן
  עובדות עצמאית ובין אם יש להם מנהל, אשר מחזיקות ברשימה של
  כללי התנהגות או דרישות לגבי הלקוחות שלהם.

  הדירות הללו יציעו לכם את
  האופציה ליהנות מחוויה הרבה יותר
  מיוחדת, כזו אשר תאפשר לכם להיות בדירה ולשכוח מכל דבר שחשבתם עליו
  לפני. שיפור זרימה זו מסלק את החסימה אשר גרמה לכאבים באותו איזור .
  המון זמן. הדרך אל מכון העיסויים מצריכה
  מכם לנהוג, לעמוד בפקקים, לחפש חנייה וגם לעשות את
  הדרך חזרה הביתה. מה שקורה בפועל הוא שעל מנת ליהנות מאותה שעה של פינוק, אתם צריכים לבזבז עוד זמן.
  הזמנת דייט עם מי שאתם אוהבים היא קלה
  ופשוטה: התקשרו למספר הטלפון של הבחורה, ולמדו עוד על שעות ההיכרות.

 15. בפורטל למבוגרים סקס אש תוכלו למצוא דירה דיסקרטית
  בכל מקום בישראל. בפורטל סקס אש
  יש מודעות של שירותי הליווי האיכותיים ביותר בלבד – כאלה שנבדקו
  ומבטיחים לכם שהבחורה שתגיע לביתכם היא בדיוק כמו שביקשתם
  והיא תעביר איתכם את מלוא הזמן שמגיע לכם.
  בפורטל זה אנחנו לא מתעסקים בזה מהסיבה
  הפשוטה – אנחנו רוצים להקדיש את מלוא תשומת הלב והזמן בהעלאה של המודעות האיכותיות ביותר בלבד.
  זה בטח לא משנה היכן אתם נמצאים בישראל – בפורטל סקס אש תוכלו למצוא בכל רגע ביום נערת ליווי דיסקרטית שתגיע עד לפתח הדלת שלכם
  – לפינוק חם, מענג ומשחרר. המטפלים
  המקצועיים שלנו מגיעים אליכם עד
  הבית לכל אזור בראש העין. עובדה מפתיעה
  במיוחד, היא שרוב התיירים המגיעים לתל אביב אינם בעלי רקע יהודי או דתי
  ומרביתם המוחלט מגיעים לצרכיי בילוי וחופשה נטו.

  היכן שיש ביקוש גדול במיוחד, יהיה גם
  היצע שייתן מענה לביקוש זה. כך שמי שנתקל
  בנערת ליווי אטרקטיבית במיוחד, אשר מתגוררת במיקום
  מרוחק ממנו, אמור לקחת בחשבון שיהיה עליו לשלם גם את מחיר הנסיעה – אשר יכול
  להוות כתוספת גבוהה לעלות השירות.
  יש לזכור כי רוב נערות הליווי יבקשו תשלום עבור השירות שלהן במזומן, לכן, יש לוודא מה
  המחיר המדויק אותו תדרשו לשלם עבור השירות ולהכין
  את הסכום הנדרש במזומן – אמצעי התשלום היחיד אשר נערות ליווי מוכנות
  לקבל בעבור השירות שלהן.

 16. זהו עיסוי שלרוב מזמינים גברים מהסיבה שהוא אינו עדין והמעסה משתמש בכוח מתון על מנת לשחרר אזורים מסוימים בעזרת מתיחות ולחיצות של רגליו
  וידיו של המטופל. גם מגוון השירותים נבדקו תוך הקפדה על סוגי השירותים, איכות
  השירות, ניקיון והיגיינה על מנת שתוכלו ליהנות מהמובחרות והאיכותיות שיש.
  אין אדם אשר יציעו לו עיסוי מפנק בהרצליה, או בכל אזור בארץ והוא יסרב להצעה מפתה זו.אם יציעו לכם עיסוי
  מפנק ברגע הזה לבטח תקפצו על ההצעה.
  רק תענוג ממנו, משותף עם אדם אהוב.
  עם זאת, ישנם עיסויים בנהריה!
  בפועל, תוכלו להגיע אל מכון עיסויים מפנקים במטרה
  לקבל עיסוי מפנק בהרצליה בלבד, או
  לחילופין יוכל המעסה להגיע אליכם עד פתח הבית או אתם יכולים להגיע
  אליו לדירה פרטי. אחד הפרמטרים
  הלא פחות חשובים זה השוואת מחירים
  וגם כאן מאפשר לכם פורטל הבית שלנו לראות את המידע המאומת ביותר על
  פי נותנים שיאפשרו לכם להשוות המחיר שמתאים לכם ביותר
  והתוצאה? שירות עד הבית ! לדוגמא צימר בצפון, אם אתה נהנה מפרטיות
  בביתך, ואין לך בעיה לארח נערת ליווי
  ערבינה סקסית שממתינה להזמנה לביתך, אתה יכול
  תוך זמן קצר למצוא שירותי ליווי בחיפה,
  שישלחו את נערות הליווי עד לפתח הדלת.
  זה בגלל שפאדיחה להזמין שירותי מין אל בית
  המלון; לא נעים כאשר הן נכנסות
  לקבלה ושואלים אותן לאיזה חדר ואז
  כולם רואים מי הזמין נערות ליווי.

 17. צריך לפנות את הבית כדי לתאם בילוי אינטימי
  מן הסוג הזה ורוב תושבי הקריות
  לא יכולים להרשות זאת לעצמם.
  תושבי הקריות צריכים לדעת שעומדת בפניהם האפשרות לתאם שירותי ליווי לעיסוי מפנק בדירות דיסקרטיות.
  הם כבר לא צריכים לבזבז זמן וכסף על נסיעה לחיפה או להתפשר על פרטיות וחשאיות.
  זה משהו שיוכל לקרות בקלות אם רק תהיו ממוקדים בחיפושים
  שלכם ותשימו לב שאתם עושים כל מה שאתם יכולים על מנת
  לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. קהל הלקוחות האקסקלוסיבי אשר מגיע לבקר במקומות
  אלו אוהב לשמור על הפרטיות שלו וכאן הוא מקבל את
  כל התנאים אשר יבטיחו לו את הדיסקרטיות.

  אתם שואלים למה אנשים רוצים לשמור על דיסקרטיות?
  דירות דיסקרטיות כפר סבא, הן בהחלט התשובה הברורה ביותר
  למה שאתם מייחלים, להגיע, לקחת את מי שאתם
  רוצים ולא להיות תחת עיניו החשדניות של
  בלש פרטי, או אפילו עוברי אורח
  אחרים. למה אתם מחכים? לעוד ערב בודד וגלמוד מול הטלוויזיה?
  למשל, אישה אשר רוצה לבלות עם המאהב
  ולא תרצה שאף אחד ידע צריכה מקום אשר מאפשר לה לשמור
  על הדיסקרטיות וכאן עושים זאת בצורה
  הטובה ביותר. פשוט מלאכית מושלמת עם פנים וואו
  וגוף עוד יותר וואו,… למוניקה יש פנים של אלה יוונית וחזה ענק ועומד.

  לאלקסה יש יופי טבעי עם קימורים והיכולת להישאר בתוך מחשבותיך אפילו אחרי
  שנים רבות.

 18. בתי המלון הם מקום מאוד נעים לבלות בו אך
  הרבה אנשים אינם מרגישים בנוח להזמין את המעסות לבית המלון מכיוון שאין בו הרבה פרטיות ובתי המלון בודקים מי נכנס ומי יוצא.
  אין כמו בבית – הבית הוא מקום נעים ובהחלט רווקים רבים מזמינים נערות ליווי בבת
  ים שירותי עיסוי אירוטי בראשון לציון עד הבית.
  בין אם באמצע יום עבודה מתיש,
  או חופשה בארץ, אין יותר מושלם מלתת לגופכם מזור והנאה
  מושלמת עד אובדן חושים עם עיסוי ארוטי מענג עם
  בחורה כלבבכם. אז אם מעוניין בבילוי איכותי?

  אם תחפשו קצת, תמצאו, כי העיסוי
  מפנק בהרצליה היה אחד מהטכניקות היעילות והעתיקות בעולם לטיפולי מרפא.
  עיסוי בחיפה ובכל אזור אחר בארץ, מוצע לכם בשלושה אורכים שונים, כך שתוכלו בהתאם לההעדפות
  האישיות שלכם לתאם את העיסוי החביב עליכם
  ביותר. לפני עיסוי ארוטי בראשון לציון דאגו להוריד אותם.
  אם אתם מחפשים עיסוי מפנק במרכז או עיסוי
  מפנק בראשון לציון ללא ספק זה העיסוי בשבילכם.
  אם ברצונך להתחיל להבין איך נראה ערב ליווי כל שעלייך לעשות הוא
  לעצום את העיניים ולדמיין את אחת או יותר מנערות הליווי דואגות
  לכל הצרכים שלך.

 19. Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

 20. נמצאו 2 קליניקות להשכרה בחדרה והסביבה מתאימים לפי החיפוש שלכם.
  לעיסויים בבית ישנם יתרונות ברורים, והם מתאימים בעיקר לאלו מכם שמנוהלים על ידי לוחות זמנים צפופים מאד.
  מאחר וישנם כל כך הרבה צימרים
  ברמת הגולן דקה 90 והצפון, אנחנו רוצים לדבר
  על הכי טובים, אלו שנמצאים גבוה שם ברשימת המארחים הכי טובים ל-2021.
  עיסוי אירוטי ברמת גן ייקח אותך, בעזרת גופה המושלם של הבחורה בה תבחר, אל מחוזות מיניים חדשים בהם תמיד רצית לבקר, אפילו אם
  על חלקם לא שמעת עדיין. עיסוי מפנק,
  משחרר ומרגיע רמת גן דירה פרטית, כניסה
  נפרדת, רק לרצינים. עיסוי מפנק, עיסוי מקצועי,
  עיסוי בקלניקה פרטית, מתחמי ספא מפנק, עיסוי טנטרה .
  כל עוד תבחרו לעבור את העיסוי במכון ספא יוקרתי ביום פינוק, הרי שתצטרכו להיפרד מלא מעט כסף.
  תבחר מעסה סקסית מתאימה באתר,
  תתקשר ותזמין לך עיסוי אירוטי ברמת
  גן עוד היום. עוד טיפול תרופתי לסיום היריון הוא באמצעות מתותרקסט (methotrexate), תרופה
  שמשמשת גם לטיפול במחלות אוטואימוניות ומחלות
  ממאירות. עיסוי מקצועי בבית שמש -היום ישנן דרכי
  טיפול רבות בגוף ובנפש של האדם,
  חלקן שיטות קונבציונאליות (כלומר כל מה
  שקשור ברפואה הרגילה שכולם מכירים – ללכת לרופא,
  לעשות צילומים, בדיקות דם, לקחת כדורים וכו’) ויש את הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית
  אם תרצו, הכוללת טכניקות ריפוי טבעיות.

  עיסוי מקצועי בהשרון והסביבה -היום ישנן דרכי טיפול רבות בגוף ובנפש של
  האדם, חלקן שיטות קונבציונאליות (כלומר כל מה שקשור ברפואה הרגילה שכולם מכירים – ללכת לרופא, לעשות צילומים, בדיקות דם, לקחת כדורים וכו’) ויש
  את הרפואה המשלימה, האלטרנטיבית אם תרצו, הכוללת טכניקות ריפוי טבעיות.

 21. אפשרות לקבל צימר פרטי עם ג’קוזי.
  למרות שאנו יכולים ללמוד כמה עובדות מעניינות מתובנותיהם של רופאים בנוגע לנפלאות חדרי הספא,
  לא כל כך קשה להבין את חשיבותו
  של פינוק הספא לבריאות, גם ללא נתונים קונקרטיים:
  טבילה באמבט ג’קוזי ספא, באווירה רגועה,
  אשר משרה עלינו נינוחות ושלווה, אף פעם
  לא יכולה להזיק לבריאות. עליכם למזער
  את כל הסחות הדעת האפשריות כמו הטלפון הנייד, הטלוויזיה ולהכין את כל הכלים
  הנדרשים כמו המגבות, הסדינים, שמני
  העיסוי והמוסיקה המרגיעה הנוגעים לליבכם.
  אתר זה מציג לפניכם היצע רחב
  של צימרים וחדרים לפי שעות בחיפה
  ובכל הארץ, בנוסף, תוכלו להוריד את האפליקציה של
  האתר המהווה כלי שימושי ונח באמצעותו תוכלו להזמין צימר לפי שעה
  בחיפה בכל זמן נתון ומכל מקום. אנחנו
  צוות האתר עובדים על פרויקט מיוחד שמלקט עבורכם את החדרים
  צימרים להשכרה לפי שעות המובילים ביותר בארץ.
  פרויקט המגורים “פסגות שפיר” בראש העין החדשה,
  נולד מתוך מחשבה על דבר אחד: משפחות.

  רק במגזין למבוגרים תן בראש תמצא מגוון רחב של דירות דיסקרטיות בקריות ברמה הגבוהה …

 22. bit.ly گفت:

  אנחנו יכולים לומר שכולנו כבר התרגלנו להיות במצב של
  לחץ ואף למדנו בקושי לשים לב עד
  כמה העצבים שלנו מתוחים.
  לאזור התמיכה הקשה בעזרת לחץ מהיר.
  עיסויים אלו מתאימים במיוחד לבני זוג שרוצים להפתיע או
  לבלות יחד ערב רומנטי וקסום, להירגע ולחוות אינטימיות בדרך נעימה
  ומקרבת. הדירות הדיסקרטיות ברחובות ממוקמות
  ברחבי העיר ומשמשות כמוקד למתן שירותי עיסוי ופינוק ולהתייחדות של בני זוג.
  עיסוי הכי טוב באשקלון .מזמינה
  אותכם להתפנק בקליניקה פרטית.

  בוקר טוב. אשמח להזמין עיסוי זוגי לגבעתיים.העניין שאני לא ממש מבינה בסוגים
  השונים, אשמח להלמצות לגבי סוגי עיסויים לזוג שלא ממש מבין.
  עיסוי מתיחת שרירים, רצועות, פאסיה, מפרק
  מתיחה מתבצעת לאחר המישוש. היעלמות הכאב, הסרת עווית
  שרירים, עלייה בנפח התנועה,
  לאחר מניפולציה נכונה, השפעה זו אינה
  נמשכת זמן רב ונדרשת מניפולציות חוזרות ונשנות.
  מבחינה היסטורית, מניפולציה על המפרקים נחשבה לבסיס הטיפול הידני.
  לכן, נסיגת הבקע אינה נכללת לחלוטין בהתבסס על חוקי
  הביומכניקה על פי תפיסות מודרניות,
  יש להפחית באופן משמעותי את שיעור הטכניקות המניפולטיביות בארסנל של
  אמצעים שונים לטיפול ידני.

 23. עיסוי בחיפה לאנשים מסורתיים
  – האם אפשרי? עיסוי באשדוד לאנשים מסורתיים – האם אפשרי?
  עיסויים באשדוד! מתקשרים המון פעמים
  עם עולמות של פנאי, מותרות ודברים שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם.
  אמנם ישנם עיסויים באשדוד! עם זאת, ישנם עיסויים
  באשדוד! ליהודים רבים יש פנטזיה לשכב
  עם בחורה ערבייה, ואין סיכוי בדרך כלל שהם יצליחו להגשים
  את זה בבילוי רגיל במועדון בחיפה.
  בחורה אינדיאנית פצצה איכותית מהממת לעיסוי הכי לוהט ומפנק!
  משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו לתכנן את הכול כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי מפנק בראש העין ,
  אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה בראש העין של המעסה.
  משום שמדובר בחוויה בריאה, יש להשתדל לא להיות במתח ואפילו לתכנן את
  הכול כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי
  מפנק באשדוד/אשקלון , אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה באשדוד/אשקלון של המעסה.
  המוצעים לכם – מהשבדי, דרך השיאצו ועד עיסוי באשדוד הרקמות,
  אך גם לאחר שבחרתם את סוג העיסוי, תוכלו להנחות את המעסה באשר לעיסוי המתאים
  לכם ביותר. בניגוד לעיסוי
  הארוטי, שהוא בעיקר על ידי גברים שונים, והוא מסופק במסגרת השירותים המפוקפקים,עיסוי טנטרי נועד גם עבור נשים וזוגות יחד כחלק בעולם הטנטרה, שבו
  נהוג להעביר את המקבל תחושה
  של תשוקה ורגש במהלך עיסוי עצמו .
  יחד עם זאת, תוכלו למצוא מרכזי ספא
  מושלמים בלב ערים גדולות ותוססות כמו למשל, בראש העין – המכונה גם “עיר ללא הפסקה”.

  My blog: https://elitebangkokescorts.com/regions/Discreet-apartments-in-Beer-Sheva.php

 24. אנו מספקים שירות של עיסוי עד הבית לזוגות,
  ליחידים ואף לימי כיף, קבוצות ומשפחות.
  היתרון של נערות ליווי בקריות ואף נערות ליווי בחיפה ולמעשה בכל אזור הצפון, או שאתה יכול לבחור אם להזמין אותן לביתך או למלון, בית פרטי.
  אך אם אתם מעוניינים בעיסוי מפנק בחולון לצורכי הנאה ורגיעה או לרגל אירוע שמחה מסוים,
  תוכלו לקרוא במאמר זה על שלושה סוגי
  עיסויים אשר מתאימים למטרה זו ויעניקו לכם יום בילוי מפנק ואיכותי במיוחד אשר סביר להניח שתרצו לחזור עליו שוב כבר בשנה שאחרי.
  באתר תוכלו לשלב בין מידע על דירות דיסקרטיות יוקרתיות, בילוי אינטימי עם קוקסינליות וכמובן ספא מפנק עם או בלי בני
  זוג. העוסקים בעיסוי השוודי שמים דגש על האווירה, שבה
  נעשה העיסוי לצורך כך. שירותים שונים – כל נערת ליווי יכולה להציע שירותים מעט שונים מהאחרת, כך שלמי שיש בקשות נוספות,
  לצד השירותים הסטנדרטים, כדאי שישים דגש גם על הנושא הזה בהליך של בחירת הבחורה (או הבחור)
  לצורך המטרה. בכל מדינה אפשר למצוא שירותים שכאלו, אך לא בכל מדינה
  תמצאו את אותה הרמה.

  Here is my web blog; https://russian-playmates.com/region/Discreet-apartments-in-Tel-Aviv.php

 25. פורטל מסוג זה שמעניק שירות בפריסה ארצית הינו פורטל MI AMOR אשר מספק
  שירות של עיסויים מכל הסוגים לביתך או לבית מלון,
  ליחידים או לזוגות, לגברים או לנשים .
  אז החדשות הטובות הן שיש פעולות פשוטות וזמינות אותן ניתן לבצע, על מנת להירגע, להתפנק וליהנות,
  ואחת מאותן הפעולות, היא ליצור קשר
  עם מעסה אשר מציע שירות של עיסוי אירוטי.

  הכאבים יחלפו, האנרגיות הטובות והחיוביות יעלו
  ואתם תחושו רעננים וקלילים כאילו
  ירדו מכם קילוגרמים רבים.
  לאחר יום צילומים קשה במיוחד ולאחר
  כמה תרגילי גמישות שהיא עושה היא עדיין לא מצליחה
  להפתר ממתחים רבים שהצטברו לה בגוף.
  אולי תתפלאו לשמוע אבל הרבה
  שחקניות פורנו כמו גם לא
  מעט נערות ליווי מחפשות ידיים טובות שינעמו את גופן הסקסי לאחר יום ארוך של עבודה או צילומים
  בתנוחות שונות ובאקטים שונים שאנחנו
  תמיד אוהבים לראות. הגוף שלנו זקוק לעיתים להרפיה של השרירים אחרי ישיבה ממושכת על מחשב, עבודה פיזית או אחרי תקופה מכאיבה מבחינה
  גופנית, אין זה מחייב ללכת למכון או לספא, כיום יש עיסוי בירושלים עד הבית בשעות שלך ובנוחות שלך.
  בין אם יש לכם ילדים בבית או שאין, בהנחה שמדובר
  בהרפתקה מינית עם זרים, סביר להניח שתרגישו יותר נוח לקיים
  אותה במקום דיסקרטי. כמו כן, אם אתם
  מחפשים עיסוי ארוטי בקריית ים באזור, סביר
  מאד להניח שאתם גם תוהים מה היתרונות של הטיפול הזה בכלל, ומתברר שגם זה משהו שאנשים לא כל כך מבינים לעומק ולכן נחלוק אתכם גם את המידע החשוב הזה.

  my page – https://getluckywithliz.com/regions/Discreet-apartments-in-Nes-Ziona.php

 26. ספא מפואר ומפנק מאוד בראשון לציון !
  החל ממסעדות במרכז יפו,
  מסעדות בתל אביב, מסעדות בחולון, מסעדות בבת ים, מסעדות בראשון לציון ובכל אזור
  מרכז הארץ ועוד’. באזור מרכז הארץ תוכלו למצוא מגוון רחב של מסעדות שונות- מסעדת שף, מסעדת גורמה,
  מסעדה איטלקי, מסעדה תאילנדית, מסעדת סושי, מסעדת בשרים,
  מסעדה חלבית ועוד’. באתר שלו תוכלו
  למצוא את כל הפרטים הרלוונטיים עבורכם, כך שתוכלו לדעת בדיוק לקראת מה אתם
  ניגשים ללא הפתעות מיותרות. כדי להפיג את
  המתחים, עיסוי מפנק הוא כל מה שאתם צריכים.
  אם אתם צריכים או רוצים לממש את כל הפנטזיות שלכם באמצעות דירה דיסקרטית בבת ים כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבקר בפורטל הבית שלנו,
  להיכנס לקטגוריה המתאימה ולוודא כי זו הדירה שאתם
  צריכים או רוצים. כל מי שמגיע לאזור המרכז חייב לבקר בתל
  אביב, שהיא ללא ספק העיר המרכזית והתוססת ביותר בישראל.
  ברחבי /הערים בישראל בפינות שקטות ונחבאות ממוקמות להן דירות
  דיסקרטיות אשר מהוות פתרון מושלם לזוגות הנקלעים לאזור ומחפשים נופש זוגי ושקט למספר שעות.
  מהבחינה הזו דירות לפי שעה פותרות לכם את הבעיה.

  Here is my blog https://karolinemontreal.com/region/Discreet-apartments-in-Ashdod.php

 27. baccaratsite گفت:

  I have been looking for articles on these topics for a long time. baccaratsite I don’t know how grateful you are for posting on this topic. Thank you for the numerous articles on this site, I will subscribe to those links in my bookmarks and visit them often. Have a nice day

 28. ג’אמפ שנפתח באפריל 1997 הוא מועדון הבריאות הראשון מסוגו בירושלים.

  עיסוי אבנים חמות בירושלים אחד העיסויים הפופולריים ביותר הכוללים תנועות עיסוי בשילוב אבני
  בזלת מחוממות. זה עיסוי מפנק
  של כל הגוף וכאשר הגוף מוכן מגיעים גם לאזור איבר המין, הלינגאם.
  לכן, אם אתם כבר נמצאים באילת בחופשה או לרגל עסקים ומתחשק לכם להתפנק באמת, זה הזמן להכיר את
  השירות של נערות ליווי באילת, שיגיעו לכל בית
  מלון, אכסניה או מקום בילוי לבחירתכם כדי להעביר אתכם ערב מפנק.
  בסקס אש תוכלו למצוא מבחר עצום של נערות ליווי באילת שוות ומפנקות.
  אם אתם חושבים ושוקלים להזמין נערות ליווי, אל תחשבו יותר מידי פשוט
  עשו זאת עכשיו. כל מה שצריך לעשות זה לחפש באינטרנט שירותי ליווי
  סמוך למקום שאתה נמצא בו או לפי עיר ומיד יופיעו בפנייך המון תוצאות של נערות ליווי סקסיות ואיכותיות שישמחו להגיע
  עד אליך. באתר זה תוכלו למצוא את כל המידע על
  מסחר באינטרנט. איך אפשר להפוך את התקשורת בינינו לפתוחה, פשוטה ומובנת?
  באופן טבעי, עיסוי ארוטי, על אף היותם טיפולים מקצועיים שבהחלט
  מביאים להקלה על הגוף והנפש, הם כאלו
  שאנשים לא נוטים להתייעץ לגביהם עם חברים או
  בני משפחה וזה משהו שיכול
  להפוך את האיתור של עיסוי ארוטי
  בראש העין למעט מורכב יותר.

  My homepage – עוד מידע על אתר

 29. אתר תרגיל מכיל פתרונות לשאלות רבות במתמטיקה מתוך מגוון ספרי לימוד המאושרים על ידי משרד החינוך ונלמדים באופן שוטף בבתי הספר השונים בכל רחבי הארץ.
  האתר מיועד לתלמידי חטיבת ביניים ותיכון הלומדים מספרים של משרד החינוך.
  שטרייכמן גלפנד – משרד עורכי דין הינו משרד
  עורכי דין העוסק במגוון רחב
  של תחומי משפט והמתמחה בשני תחומי
  משפט עיקריים נזיקין ומקרקעין.

  מגוון רחב של חליפות במחירים משתלמים.
  חברת שייט באילת מציעה לנופשים באילת מגוון אפשרויות
  לשייט כייפי ביאכטה מפרשית עד
  10 מפליגים. מועדון יאכטות ובית ספר
  לשייט המוביל באילת. קורס סקיפרים הכי איכותי באילת.
  אתר הכרויות איכותי לציבור הדתי והמסורתי, המאפשר למצוא אהבה בקלות.
  מדי פארם הינו אתר הפארם המוביל בישראל!
  קרני וילנצ’יק פתרונות פיננסים Family office מתמחה בבניית אסטרטגיית השקעות וייעוץ פיננסי למשפחות בעלות עושר פיננסי, יחידים בעלי
  ממון, תאגידים וחברות בישראל.
  חברת גלאור מפעלי תאורה מתמחה בפתרונות תאורה וחסכון באנרגיה.
  סטודיו Ce.El מתמחה בקידום ובניית אתרים בוורדפרס, תדמיתיים ומסחריים.
  אנחנו מומחים בקידום אתרים אורגני בגוגל, רוצים לקבל אתר
  שעובד 24/7 ומקבל כניסות מגוגל?
  כמה מילים עלינו חברת סומו הובלה, אריזה
  ואחסנה מספקת שירות גבוה ומקצועי במחיר
  עממי בכל רחבי הארץ על ידי
  צוות אמין, אחראי ומבריק בעל ניסיון רב,
  מומחים בהעברת דירות,בתים,משרדים ובתי עסק.
  חברת קווים הפקות היא חברה ותיקה ובעלת ניסיון רב בתחום של הפקות דפוס ובמיוחד אנו
  מתמחים בהפקת שוברי תשלום, הטבעות, מעטפיות, פנקסי שיקים, שיקים רציפים ושיקים בדידים.

  my website כתבה מאוד טובה

 30. דירות דיסקרטיות בשרון- כשאתם מעוניינים להנות מבילוי של שירותי ליווי אך אין
  לכם מקום או אפשרות לארח בביתכם או בחדר במלון את נערת ליווי, דירות דיסקרטיות הוא
  הפתרון המושלם בשבילכם. הדירה הדיסקרטית במרכז מאובזרת, נקייה ומוכנה בשבילכם ובשביל הפרטנרית שלכם.
  בפורטל בננה, יש לכם את האפשרות למצוא את
  הדירה הדיסקרטית בשרון האיכותית ביותר עם הבנות הכי שוות לטעמכם.
  ולהנות מחוויה מושלמת. בדירה הדיסקרטית תמצאו אבזור מושלם נקי והגייני, מיטה
  מוצעת, חדר רחצה מאובזר, פינת ישיבה ומטבחון המציע
  שתיה חמה וקרה ולעיתים גם כיבוד קל.
  עם נערות ליווי בצפון אתם תוכלו ליהנות מחוויה בלתי נשכחת.

  ברוכים הבאים לאתר צימר דקה 90 –
  האתר מרכז עבורכם מבחר של צימרים בישראל, צימרים בצפון עד צימרים באילת, כולל מחירים, תמונות,
  המלצות גולשים, סרטון ואפילו מזג אוויר.
  באינדקס המבוגרים בייב אסקורט תמצאו שירותי ליווי המגיעים לכל יישוב בישראל, עם הבחורות האיכותיות
  ביותר בסוכניות הליווי השונות. והכי חשוב מבחר הבחורות
  עשיר ותמיד תמצאו את האחת המיוחדת שתעניק לכם שירותי ליווי ועיסוי לחוויה סוערת ומרגשת.
  היכנסו, בחרו מעסה רפואי המתמחה במסאז ועיסוי רפואי בבית שמש לפי המלצות וצרו
  קשר סובלים מכאבי גב תחתון או מכאבים בצוואר עקב פריצת דיסק
  או פציעת ספורט? מגע של מעסה לאורך עיסויים בצפון, יכול לשחרר
  אתכם מלחצים, מתחים ולהעניק לכם תחושה פנימית אמיתית של שלווה ורוגע!

  Visit my blog … מעבר למידע נוסף

 31. baccaratsite گفت:

  First of all, thank you for your post. baccaratsite Your posts are neatly organized with the information I want, so there are plenty of resources to reference. I bookmark this site and will find your posts frequently in the future. Thanks again ^^

 32. casinosite گفت:

  Hello ! I am the one who writes posts on these topics casinosite I would like to write an article based on your article. When can I ask for a review?

 33. Unlarge گفت:

  buy cialis 5mg high intensity training explained in detail below

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *