اخبار گردشگری مشهد

امروز بازدید از موزه های استان، رایگان

 روز 28 اردیبهشت  همزمان با روز جهانی موزه ها بازدید از این مکانها و مجموعه های تاریخی در سطح استان رایگان است. بازدید از موزه های 28 اردیبهشت رایگان است. اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از محمدرضا پهلوان گزارش داد: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سوی اداره ‌کل موزه‌های سازمان مرکزی 18 می که به عنوان ‘روزجهانی موزه ها’ نامگذاری شده بازدید از تمامی موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی رایگان است.

وی افزود: در خراسان رضوی 73 موزه تحت نظارت دستگاهها و نهادهای مختلف از جمله آستان قدس رضوی، محیط زیست، آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه فردوسی، سازمان ملی زمین شناسی و اداره کل میراث فرهنگی فعالیت دارند. از این میان 25 موزه وابسته به میراث فرهنگی است.
او ادامه داد: موزه خراسان بزرگ، موزه آرامگاه فردوسی و موزه توس، آرامگاه نادرشاه و موزه آن، مجموعه خیام و عطار در نیشابور و موزه های مردم شناسی در شهرستانهای خراسان رضوی از جمله گناباد، سبزوار، فریمان، تربت جام، تربت حیدریه، تایباد، قوچان، چناران، خواف، کلات نادری، سایت موزه های استان از جمله بندیان درگز و شادیاخ نیشابور آماده پذیرش علاقه مندان به صورت رایگان هستند.

وی گفت: هر ساله شورای جهانی موزه ها وابسته به یونسکو شعاری را برای موزه ها اعلام می کند. شعار امسال ‘موزه های درهم تنیده با مردمان نو، رویکردهای نو با تاکید بر انسانشناسی و فرهنگ’ است و در این شعار بر رویکرد های جدید برای جذب مخاطب بیشتر تاکید شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *