اخبار گردشگری مشهد

آغاز رویداد بین المللی جشنواره فیلم رشد از روز جمعه در مشهد

برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد از سوم آذر به مدت یک هفته در مشهد، کلید می خورد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره، گفت: فرهنگ بکارگیری فیلم به عنوان یک رسانه آموزشی در فرآیند یادگیری، تبادل هنری و انتقال مفاهیم و اندیشه های دینی به نسل نوجوان و جوان برگزار می شود.

محمود شفق افزود: جشنواره علمی، آموزشی و تربیتی رشد یکی از قدیمترین رویدادهای سینمایی در ایران است که از سال 1342 توسط آموزش و پرورش برگزار و متولی اصلی آن سازمان پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش است.

وی  با اشاره به روند فراخوان جشنواره یادآور شد: فراخوانی هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش به کشورهای مختلف و داخل کشور در بخش فیلم های بین المللی و ایرانی، در حوزه های مستند علمی –آموزشی، پویا نمایی، فیلم های کوتاه و بلند ارسال می شود و پس از دریافت آثار توسط هیات داوران  ایرانی و خارجی در گروه های رقابتی داوری می گردد و در نهایت پس از اکران برترین آثار معرفی و مورد تجلیل قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در مشهد تمام این رویداد برگزار خواهد شد، افزود: امسال از 40 کشوردنیا 1257 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که توسط هیات داوران 261 اثر برای مرحله نهایی انتخاب شده اند.

شفق گفت: از 3 تا 10 آذر امسال این آثار در 18 سالن سینمایی و نمایشی اکران می شود، همچنین این رویداد فرهنگی با حضور مسئولان کشوری و استانی، عوامل سازنده فیلم ها، داوران سوم آذر در سالن صبای مشهد آغاز به کار می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *