مجله گردشگری

پارک وکیل آباد مشهد

پارک وکیل آباد

در این دره سنگی، گرانیت آب رودخانه و درختان با هم در می آمیزد و مناظر بدیع و زیبایی را می آفرینند. این منطقه از نقاط با ارزش و دیدنی شهر مشهد است که همواره به عنوان یکی از مهمترین مکان های تفریحی شهر مشهد مطرح و مورد استفاده اهالی شهر و مسافرین بوده است.

آب و هوای مطلوب


پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد
یکی از بهترین مناطق ییلاقی و قدیمی مشهد همین منطقه وکیل آباد می باشد که از گذشته محلی برای گذران اوقات خوش بوده است. وجود رودخانه فصلی وکیل آباد و پوشش غنی و وسیع 70 هکتاری درختان و سرسبزی باعث شده هوایی مطبوع و دلپذیر، فضایی خاطره انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد. زیبایی وصف ناپذیر این پارک در فصل بهار دو چندان می شود و پیشنهاد ما این است در این فصل حتما به این پارک سر بزنید.

 

دریاچه وکیل آباد


پارک وکیل آباد

پارک وکیل آباد
دریاچه ای که به صورت فصلی در پارک وکیل آباد وجود دارد و آب آن از قنات دائمی وکیل‌آباد سرچشمه می گیرد. اهالی مشهد و زواران بسیاری در کنار این دریاچه می نشیند و اوقات خوشی را به همراه خانواده هایشان سپری می کنند.

باغ وحش وکیل آباد

این باغ وحش بزرگترین باغ وحش شرق کشور است. محیطی که در آن انواع حیوانات درنده و خزنده و جهنده و انواع پرندگان وحشی و اهلی در این مکان نگهداری می شود. یکی از سرمایه گذاری های اصلی برای جذب توریست در شهر مشهد، این مرکز تفریحی بوده است و سالانه هزاران بازدید کننده دارد. این باغ وحش در مجاورت پارک وکیل آباد قرار گرفته است. برای بازدید از باغ وحش وکیل آباد باید بلیط تهیه نمایید، همچنین زمان بازدید از آن هر روز هفته در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ امکان پذیر می باشد.

آدرس پارک وکیل آباد مشهد

مشهد، انتهای بلوار وکیل‌آباد
مسیر یابی: برای دسترسی به پارک وکیل آباد در شهر مشهد اگر ماشین شخصی نداشتید، می توانید از قطار شهری استفاده کنید، خط شماره یک که کل طول شهر مشهد را پوشش می دهد می تواند دسترسی شما را به بوستان وکیل آباد مشهد آسان کند. ایستگاه پایانی قطار شهری پارک وکیل آباد می باشد.

 

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *