logo-header

اماکن گردشگری مشهد

بوستان خورشید

هزینه ی بازدید

نقشه

آدرس : استان خراسان رضوی ،مشهد

انتهای بلوار هاشمیه ، هاشمیه ۹۱، پارک خورشید

پیشینه

بوستان خورشید بزرگترین بوستان کوهستانی مشهد است که به دلیل تنوع چشم اندازهای طبیعی آن مکانی جذاب برای مخاطبان و گروه های مختلف اجتماعی و فرهنگی می باشد. در این بوستان بیش از ۵۰ درصد فضا به صورت بکر و دست نخورده طراحی شده که از آن به عنوان پارک آرام نیز یاد می شود و ۵۰ درصد بقیه  را دیگر کاربری های مختلفی تشکیل می دهد..

بوستان خورشید در منطقه ۹ شهرداری مشهد واقع شده و در مساحتی بالغ بر ۳۸۰  این بوستان که به عنوان بام شهر شناخته می شود و در اراضی موسوم به ۹ دره واقع شده است، از سمت جنوب به حصار گلستان، از شمال به هاشمیه، از شرق به روستای چهارچشمه و از غرب به بلوار لادن و آب و برق ختم می شود..

بوستان خورشید از سال ۱۳۸۴ به عنوان یک بوستان و مرکز تفریحی مطرح گردید و از سال ۱۳۸۶ نیز فعالیت های اجرایی آن شروع شد و از آن زمان به بعد نیز اقداماتی برای مناسب سازی این بوستان انجام شد که می توان به ساخت آلاچیق، نصب قلعه کباب، نصب پایه های چراغ برقی و …. همچنین راه اندازی ساختمان مدیریت و ایجاد مخزنی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب برای ذخیره آب اشاره کرد…

از دیگر اقداماتی که قابل ذکر است، احداث ۵۱ چشمه سرویس بهداشتی، اجرای ۳۳ هزار متر مربع آسفالت برای راه های موجود در بوستان، احداث ۹۰ هزار متر طول دیوار ساحلی در اطراف بوستان، کاشت ۴۰ هزار اصله درخت و ایجاد فضای بازی برای کودکان را می توان نام برد. بوستان خورشید دارای ۳ هزار جای پارک خودرو است و به عنوان تنها پارکی شناخته می شود که شهروندان می توانند با خودروی خود به داخل آن تردد کنند.

جاذبه ها

در این بوستان بیش از ۵۰ درصد فضا به صورت بکر و دست نخورده طراحی شده که از آن به عنوان پارک آرام نیز یاد می شود و ۵۰ درصد بقیه  را دیگر کاربری های مختلفی تشکیل می دهد.

فیلم معرفی

پخش ویدئو

اماکن نزدیک

kjgp min

سینما پیروزی

61 min

مجتمع کوهسر مال

11
3
12
4
10
باغ گیاه شناسی
9
1
13
5
14
6
15
7
16
8

امکانات

در این بوستان بیش از ۵۰ درصد فضا به صورت بکر و دست نخورده طراحی شده که از آن به عنوان پارک آرام نیز یاد می شود و ۵۰ درصد بقیه  را دیگر کاربری های مختلفی تشکیل می دهد..

 

اطلاعات بازدید

نشانی: انتهای بلوار هاشمیه ، هاشمیه ۹۱، پارک خورشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *