مطالب سایت

فرهنگسرای سلامت

فرهنگسرای سلامت مشهد  در سال 1390  با اولویت برنامه ریزی در موضوعات تخصصی حوزه سلامت (سلامت جسمی: بهداشت عمومی ، تغذیه ، ورزش و بیماری های شایع) آغاز به فعالیت نمود .

محور های کار در این فرهنگسرا شامل : شهروند سالم ( جسمی ، روانی و روحی ) – شهر سالم ( محیط و فضای سالم شهری ) – جامعه سالم ( ارتباطات انسانی سالم ) می باشد . این فرهنگسرا شامل مجموعه های اداری ، سالن اجتماعات ، کلاس های آموزشی ، نماز خانه و آمفی تئاتر می باشد .

لازم به ذکر است ساختمان فعلی فرهنگسرا سومین ساختمان این مجموعه می باشد .

برنامه های شاخص: – جهادگران سلامت: هدف (ارائه جهادی خدمات رایگان سلامت به ساکنین حاشیه شهر مشهد)، خدمتی جهادی در هفته سلامت در راستای توسعه عدالت در دسترسی خدمات سلامت به مردم حاشیه شهر در این برنامه که با مشارکت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت در هفته سلامت به مدت هفت روز برگزار شد هر روز تیمی متشکل از پزشک، کارشناس بهداشت و … در یکی از مساجد حاشیه شهر مستقر گردید و اقدام به ارائه خدمات رایگان(ویزیت، آگاهی بخشی بیماری دیابت و…) به مردم نمود لازم به ذکر است این طرح در مناسبتهای مختلف نیز برگزار گردیده است. – جشنواره اشکنه و قروتی: هدف (ترویج فرهنگ مصرف غذای سالم و احیای غذاهای بومی و سنتی)، برگزاری جشنواره غذا های سنتی ( اشکنه و قروتی ) در میان بانوان منطقه – مادر محور سلامتی: هدف (آشنایی با مولفه های شاخص سلامت خویش، آشنایی با الگوی تغذيه سالم، آموزش کامل اصول مزاج شناسی و شناخت طبایع بشری، ایجاد زمینه و علاقه نسبت به تحرک و فعالیت بدنی، یادگیری نکات آموزشی در حوزه پیشگیری از بیماری ها و شیوه های مراقبت از نوزاد و کودک) در سه مرحله پایش سلامت مادران، برگزاری جلسات هماهنگی جهت برگزاری طرح، فعالیت های محتوایی طرح

 

   آدرس: جاده سرخس، بلوار حر، مقابل میدان بار رضوی، حر 2ممیز2، انتهای بوستان نصرت

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *