مطالب سایت

فرهنگسرای قرآن وعترت

فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد در سال 1393 با مساحتی در حدود ده هزار مترمربع و با هزینه تأسیس بالغ بر دو میلیارد تومان در نوزده شهریور نوده و سه در ماه ذی القعده و ایام دهه کرامت افتتاح گردید.

توسعه فرهنگ اسلامی در جامعه و گسترش کمی و کیفی فعالیت های حوزه قرآن و عترت با تأکید بر اصل جدایی ناپذیری قرآن و عترت و با بهره گیری از مشارکت حداکثری مدیریت شهر با اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع مذکور براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشور مصوبه شورای عالی انقلاب اسلامی به عنوان مأموریت فرهنگسرا تعیین شده است.

امکانات فرهنگسرا: سالن آمفی تئاتر با ظرفیت سیصد نفر، اتاق جلسات با ظرفیت هفتاد نفر، کتابخانه عمومی، کلاسهای آموزشی، سالن های مطالعه آقایان و بانوان ، اتاق کودک می باشد.

این فرهنگسرا در پارک بهار که بزرگترین پارک مشهد هست واقع شده است.

اهداف و رویکردها: جریان سازی فرهنگ ناب و خردجمعی و استفاده از ابزار و امکانات مناسب برای اجرایی شدن آن، تکریم از فعالان و خادمان قرآن و عترت، تقویت و گسترش انس با قرآن و عترت در اقشار مختلف جامعه، توسعه فرهنگ قرآن و عترت در حوزه شهری و فرهنگ عمومی از طریق نمادسازی و تبلیغات رسانه ای و محیطی، تقویت همگرایی و ایجاد وحدت رویه بین مؤسسات و تشکل ها و فعالان قرآن و عترت.

برنامه های شاخص:

  • عطر معرفت (حضور طلاب در اماکنی مانندایستگاه ای مترو، پارک ملت برای پاسخگویی به سؤالات احکام، اعتقادی و مشاوره به عموم مردم)
  • -شهربازی مقاومت (ویژه ماه مبارک رمضان)
  • – جشنواره بشارت نور
  • – برگزاری محافل قرآنی در مساجد -جلوه های فاطمی

 

  آدرس: بزرگراه شهید چراغچی،​ میدان امام حسین، خواجه ربیع7

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *