مجله گردشگری

هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم ارزان

هتل

شما هم وقتی با خانواده به شهری سفر می کنید بیشتر از هتل چشمتان به دنبال هتل آپارتمان است؟ هتل آپارتمان ها چگونه توانسته اند جای خود را بین مسافران باز کنند؟ اصلا چقدر در مورد هتل آپارتمان ها اطلاعات دارید؟ اگر کنجکاو هستید بیشتر از این محل های محبوب اقامت مسافران بدانید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید .

جهت پیدا کردن هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم ارزان اینجا کلیک کنید.
به طور کلی هتل آپارتمان نوعی اقامتگاه است که از ترکیب هتل و آپارتمان حاصل شده است. مهمانان می تواند هتل آپارتمان را برای مدت طولانی رزرو کنند که این مدت ممکن است از چند روز تا چند ماه متغیر باشد. هر واحد آپارتمان از امکاناتی چون آشپزخانه برخوردار بوده و خدمه خانه داری حداقل یک بار در هفته به نظافت آن می پردازند. نکته جالب این است که قیمت هتل آپارتمان به ازای افزایش مدت اقامت کاهش پیدا می کند.
هتل آپارتمان ها هم انواعی دارند؛ انواعی که شاید پیدا کردن برخی از آنها در مشهد کار راحتی نباشد.

انواع هتل آپارتمان کدامند؟

همانطور که گفتیم هتل آپارتمان ها شامل چند نوع می شوند. این اقسام مختلف با وجود اشتراکاتی همگی زیر چتر مفهوم هتل آپارتمان قرار می گیرند :. با این وجود، تفاوت های چندی آنها از یکدیگر متمایز می کند
هتل آپارتمان های آن سایت (On-site) و آفسایت (Off-site)
اگر بخواهیم هتل آپارتمان های آن سایت و آف سایت را ساده تر به شما معرفی کنیم باید بگوییم که :
هتل آپارتمان آن سایت درست مانند هتل بخشی به نام پذیرش و نیز مدیر دارد که در محل حضور داشته و پاسخگوی مهمانان هستند.
در هتل آپارتمان آف سایت نمی توان هیچ کارمند یا مدیری را دید. شما در محل حضور پیدا می کنید و کلید خود را از داخل یک کمد برمی دارید.
در حقیقت باید گفت که تفاوت این دو نوع تنها در نحوه مدیریت هتل است که هر یک مزایایی برای خود دارند. برای مثال مدیریت از دور حریم خصوصی بیشتری را در اختیار مهمانان قرار می دهد. در مدیریت از راه نزدیک نیز اطمینان وجود دارد که کارکنان برای کمک به مهمانان در دسترس هستند.

آپارت- هتل ها(Aparthotel)

این نوع از هتل آپارتمان ها یک گام فراتر رفته و علاوه بر حضور مدیریت و پذیرش؛ برخی از امکانات هتل ها را هم به مهمانان ارائه می دهند. از جمله این امکانات باید به سالن ورزشی، کافی شاپ و سرویس کانسیرج اشاره کرد؛ خدماتی که به طور معمول در هتل ها وجود دارد. این نوع از هتل آپارتمان ها بهترین گزینه برای مسافرانی است که می خواهند با یک تیر دو نشان بزنند. یعنی هم از انعطاف پذیری و وجود حریم خصوصی در یک آپارتمان بهره مند شوند و هم از خدمات لوکس یک هتل!

هتل آپارتمان های اقامتی

برخی از هتل آپارتمان ها در مجتمع های مسکونی آپارتمانی قرار دارند. به این صورت که امکانات و تجهیزات آنها درست مشابه سایر واحدهای مجتمع است. البته این نوع از واحدها بیشتر مناسب افرادی است که قصد اقامت های طولانی مدت چندماهه دارند. در برخی کشورها آنهایی که قصد تغییر مکان دارند، برای مدتی در این نوع آپارتمان ها ساکن می شوند تا با محیط و امکانات محل بیشتر آشنا شوند.

هتل آپارتمان های تک واحده

این نوع آپارتمان ها همانگونه که از نام آنها پیداست، تک واحده بوده و فضای خلوتی را برای آنهایی فراهم می کنند که به دنبال اقامت موقت هستند. این نوع از آپارتمان ها برای مسافران تنها که خواهان سفری کم هزینه و اقتصادی هستند، گزینه منطقی به نظر می رسد.

هتل آپارتمان چه امکاناتی دارد؟

مشهد دارای بیشترین هتل آپارتمان در کشور است زیرا مشهد یک شهر زیارتی بوده و در طی سال پذیرای مسافران زیادی از تمامی نقاط ایران و کشور می باشد.

  • از اصلی ترین خصوصیات هتل آپارتمان ها این است که دارای هرینه های کمتری نسبت به هتل های لوکس هستند و اجاره کردن آن ها برای بیشتر اقشار جامعه به صرفه می باشد.
  • می‌توان گفت که بیشترین حجم از هتل‌ آپارتمان های مشهد در کنار و اطراف حرم یعنی خیابان های امام رضا ، طبرسی و اندرزگو واقع شده‌اند. در واقع مزیت قرار داشتن این هتل‌ها در نزدیکی حرم این است که در هزینه حمل و نقل و زمان صرفه جویی شود.
  • هتل آپارتمان مانند خانه خودتان آشپزخانه و امکانات آشپزی دارد. بسیاری از مهمانان معتقدند که وجود جایی برای آشپزی کردن بزرگ ترین مزیت این اقامتگاه ها است. در حقیقت این موضوع به شما امکان انتخاب می دهد؛ اینکه غذای خود را در رستوران میل کنید یا خودتان دست به کار شوید.
  • هنگامی که در سفر هستید، ممکن است آخرین چیزی که نگرانش هستید، امنیت در هتل باشد. اما بعد از یک فعالیت تفریحی جذاب یا بازدید از یک جاذبه تاریخی به محل اقامتتان بر می گردید و می بینید تمام وسایلتان به سرقت رفته است. چنین اتفاقی تمامی تجربه سفرتان را خراب می کند بنابراین توصیه میشود به جای استفاده از خانه های شخصی و دربستی از هتل آپارتمان ها برای اقامت در سفر استفاده کنید که به لحاظ اقتصادی به صرفه تر هم است .
  • مسافران در هنگام اقامت در سفرشان از اول تا پایان سفر ممکن است با مشکلات مختلفی برخورد نمایند که سفر را برایشان رنج آور کند و بخواهند شکایت کنند وحقشان را پس بگیرند بنابراین اگر برای اقامتشان از هتل آپارتمان به جای خانه شخصی استفاده کنند میتوانند به راحتی شکایتشان را پیگیری و احقاق حق کنند چرا که هتل آپارتمان ها یک مکان رسمی و تحت نظارت سازمان های ذی ربطه هستند .
  • اتاق نشیمن از دیگر امکانات مورد علاقه مسافران در هتل آپارتمان ها است. در واقع این نوع اقامتگاه ها در مقایسه با هتل ها 30 درصد فضای بیشتر دارند. حتی در نشیمن میز غذاخوری هم وجود دارد و شما مجبور نیستید غذا را در تختخوابتان میل کنید. به علاوه این امکان برایتان مهیا شده که روی مبل لم بدهید و تلویزیون تماشا کنید. بعضی هتل آپارتمان ها به اندازه ای بزرگ هستند که می توانید میزبان دوستان خود هم باشید.
  • اتاق خواب در هتل آپارتمان به چند شکل وجود دارد: استودیو(مبل ها یا کاناپه ها به تخت تغییر شکل می دهند) و آپارتمان هایی که پنج تختخواب دارند. این نوع از آپارتمان مورد علاقه آنهایی است که می خواهند بیشترین استفاده را از تخت ها برده و هزینه خود را کاهش دهند. برای نمونه خانواده هایی با تعداد نسبتا زیاد به جای اقامت در چند اتاق یک هتل، ماندن در هتل آپارتمان را ترجیح می دهند.
  • بدون شک هتل آپارتمان بدون داشتن حمام و سرویس بهداشتی چیزی کم دارد. بنابراین در واحدها حمام مجهز به لوازم بهداشتی مانند شامپو، صابون، خمیردندان و … به مسافران عرضه شده است.
    علاوه بر موارد بالا برخی از هتل آپارتمان های لوکس امکاناتی مانند کافی شاپ، رستوران، سالن ورزشی، استخر و سونا هم در خود جای داده اند. می توانید سری به بهترین هتل آپارتمان های مشهد بزنید و هتل آپارتمان های لوکس این شهر را رزرو کنید.

قوانین و مقررات هتل آپارتمان ها

بخش یک : تعاریف

رزرو : هرگونه نگهداری و اختصاص مکان ( اتاق، سوئیت، آپارتمان و …) در هتل، برای مدت زمان مشخص رزرو نامیده می شود.

متقاضی رزرو: فردی که شخصاً یا به نمایندگی از شخص دیگری با مراجعه مستقیم و یا کتباً از طریق ارسال نامه، نمابر و یا از طریق امکانات اینترنتی و وب سایت تقاضای رزرو اتاق برای مدت زمان مشخص نماید.

پذیرنده رزرو : مدیر هتل و یا نماینده قانونی وی که اجازه انجام رزرو در هتل را دارد و مسئول و مجاز به تایید و یا امضای برگ رزرو است.

موضوع رزرو: عبارت است از محلی که میهمان در تاسیسات گردشگری (اقامتی) اسکان خواهد یافت؛ شامل اتاق ، سوئیت ، آپارتمان و … که در تقاضای رزرو متقاضی قید شده است.

مدت و زمان رزرو : تاریخ ورود میهمان که بعد از ساعت 14 روز ورود شروع شده و تا قبل از ساعت 12 روز خروج ادامه خواهد داشت.

مبلغ رزرو (پیش پرداخت) : وجه نگهداری مکان، به عنوان پیش پرداخت به صورت علی الحساب و معمولاً معادل هزینه یک شب اقامت خواهد بود که می بایست توسط متقاضی به حساب هتل واریز و رسید آن جهت صدور برگ رزرو به بخش رزرواسیون هتل نمابر یا تحویل شود.

واچر (تائیدیه رزرو) : هرگونه تایید مکتوب و یا رسید الکترونیکی که توسط پذیرنده رزرو به شخص متقاضی رزرو (چاپی، ایمیلی و پیامکی) تحویل داده شود واچر گویند که می بایست حتما ً ممهور به مهر هتل و یا از طریق کانال های رسمی الکترونیکی هتل بوده و کلیه مشخصات رزرو از جمله موضوع رزرو، نام میهمان، مبلغ پیش پرداخت، تاریخ ورود و خروج و … در آن قید شده و دارای شماره و تاریخ باشد.

بخش دو : شرایط انجام رزرو

پس از ارائه درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش پرداخت توسط هتل، متقاضی می بایست در مهلت زمانی تعیین شده، نسبت به واریز وجه به حساب بانکی هتل اقدام و فیش واریزی یا حواله بانکی (شامل واریز نقدی به حساب، انتقال کارت به کارت در شبکه شتاب و یا پرداخت آنلاین) را به شماره تماس هتل نمابر و یا ایمیل نماید.
هتل موظف خواهد بود پس از دریافت تصویر فیش بانکی (و یا دریافت تاییدیه الکترونیکی بانکی) و انجام رزرو، نسبت به تائید مبلغ حواله وصول شده و یا فیش واریزی و ارائه برگ تایید رزرو به میهمان اقدام نماید.
رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه هتل فاقد اعتبار می باشد و هتل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
هتل درخصوص جاماندن یا تاخیر و لغو وسیله سفر میهمانان هیچگونه مسئولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه میهمانان در روز مقرر به هتل مشمول شرایط ابطال و انصراف از رزرو خواهد شد.
در صورت رزرو در قالب تور مقررات خاص تور در هتل اعمال خواهد شد.
برابر با تعرفه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد زیر 3 سال از پرداخت هر گونه هزینه معاف، افراد بین 3 الی 8 سال خردسال محسوب می گردند و قیمت نفر اضافه برای خردسالان نیمه بهاء و برای افراد بالای 8 سال نرخ به طور کامل محاسبه خواهد شد.
به نرخ های هتل 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود، در صورت افزایش نرخ مالیات ما به تفاوت نرخ دریافت می گردد.

بخش سه : شرایط پذیرش

ساعت ورود به هتل ملاک محاسبه نبوده و ساعت تخلیه اتاق قبل از ساعت 12 ظهر و تحویل اتاق بعد از ساعت 14 می باشد.
میهمان می بایست درهنگام ورود به هتل برگ تایید رزرو و اصل فیش یا حواله بانکی (چاپی و یا الکترونیکی) را به مسئول پذیرش ارائه نماید.
همراه داشتن شناسنامه عکس دار میهمانان و همراهان در زمان ورود و اقامت و رعایت شئونات اسلامی و مقررات هتل الزامی است
در صورت درخواست میهمان جهت افزایش زمان اقامت تا ساعت 18، معادل 50% و پس از آن هزینه کامل اقامت یک شب از میهمان دریافت می گردد.
در صورتیکه میهمان قبل از ساعت 14 مراجعه نماید ، هتل وظیفه ای در قبال ارائه اتاق نخواهد داشت و تنها در صورت امکان و خالی بودن اتاق میتواند همکاری لازم را داشته باشد.
هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.
در صورت اقامت افراد بیشتر از ظرفیت مشخص شده هر اتاق، شامل پرداخت هزینه نفر اضافه بوده و منوط به دریافت تخت یا سرویس اضافه نمی باشد.
میهمان موظف است در پایان اقامت رزرو شده نسبت به تخلیه اتاق در ساعت مشخص توسط هتل اقدام نماید و در صورت تمایل به تمدید، با هماهنگی و توافق پذیرش هتل ممکن خواهد بود.

امروزه زائرین گرانقدر حرم مطهر امام رضا (ع ) برای سفر به مشهد مقدس پایتخت معنوی ایران قبل از حضور در این شهر به فکر تهیه کردن مکان هستند. هتل ها و هتل آپارتمان های مشهد مکان هایی هستند که از پیش توسط زائرین رزرو می شوند.سامانه ویزیت مشهد این افتخار را دارد که از پیش هتل آپارتمان مشهد را جهت رفاه حال زائرین رزرو نماید.این شرکت وظیفه خود می داند که هتل آپارتمان های مشهد را با بهترین نرخ در اختیار زائرین گرانقدر قرار دهد. معرفی بهترین و با کیفیت ترین هتل آپارتمان های مشهد با گارانتی قیمت عالی و خدمات ایده آل و ارائه خدمات رزرو هتل آپارتمان در مشهد هم چنین معرفی کلیه این هتل آپارتمان ها و فاصله آن ها تا حرم و امکانات و خدمات آنها
تصمیم گیری برای سفر کار دشواری نیست زمانی که بتوانیم پیش از سفر با مشاهده و مقایسه‌ی هتل‌های مختلفِ مقصدمان، با خیالی راحت انتخابی مناسب داشته باشیم، سهولت در رزرو هتل شاید به جرات بتوان گفت مهمترین عامل در لذت از سفر است این مهم به راحتی میسر می گردد زمانی که تیم حرفه ای ویزیت مشهد که با بیش از 500 هتل و هتل آپارتمان همکاری دارد در زمینه رزرو هتل در کنار شما باشند .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *