وضعیت کرونا در مشهد

90 درصد مبتلایان به کرونا در بیمارستان قائم، واکسن نزده اند!

کرونا

بیشتر از 90 در بستری های مربوط به کرونا در بیمارستان قائم واکسیناسیون نشده اند.

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم (عج) مشهد گفت: بیش از ۹۰ درصد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا این مرکز افراد واکسن نزده هستند و با مشاهده چنین وضعیتی بیش از پیش به نقش کلیدی واکسن کرونا در سلامت جامعه پی می بریم.
دکتر حسن خداپرست در این خصوص، اظهار کرد: میانگین مراجعه روزانه بیماران مشکوک و با علائم کرونا به اورژانس بیمارستان قائم(عج) ۱۰ نفر بوده که از این تعداد ۲ نفر بستری می‌شوند و ۸ نفر دیگر تحت درمان سرپایی قرار می‌گیرند و ادامه روند درمانی‌شان را طبق تشخیص پزشک در منزل دنبال می‌کنند.
وی افزود: از آنجایی که نشانه‌های موج ششم بحران کرونا در بیمارستان قائم (عج) دیده نشده، یک سوم دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در حال استراحت و سرویس دوره‌ای برای موج بعدی بوده تا در زمان نیاز خدمات کامل و بی‌نقصی ارائه شود.
مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم (عج) با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مبتلایان و بستری‌ها در بخش‌های ویژه کرونا بیمارستان قائم (عج) افراد واکسن نزده هستند، خاطرنشان کرد: همچنین موارد واکسن زده هم علائم خفیفی دارند و این نشان از اهمیت و اثربخشی واکسن کرونا دارد، پس باید با مشاهده چنین وضعیتی بیش از پیش به نقش کلیدی واکسن کرونا در سلامت جامعه پی ببریم.
خداپرست ادامه داد: معتقدیم که اکنون بهترین زمان برای تکمیل واکسیناسیون است، همه واکسن‌ها تأیید شده بوده و فرصت انتخاب هم برای فرد فراهم است و نباید به هیچ وجه تحت تأثیر اخبار کذب واکسن‌هراسی قرار بگیریم.
به گزارش وبدا، وی در خصوص خدمات‌رسانی به بیماران غیرکرونایی بیمارستان قائم(عج)، گفت: ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی سرعت گرفته و پس از موج پنجم بحران کرونا فرصت بیشتری برای خدمت‌رسانی به این گروه از بیماران که اغلب موارد مغز و اعصاب داخلی، گوارش، قلب و ریه هستند، فراهم شده است.
وی افزود: موارد تخصصی بیمارستان قائم (عج) را در کدهای ۷۱۴ و ۲۴۷ که ویژه سکته‌های مغزی و قلبی بوده، داریم و توصیه ما به بیماران و خانواده‌های آنان این است که با مشاهده هرنوع علائم مشکوکی بلافاصله به پزشک مراجعه کرده تا اقدام درمانی لازم صورت پذیرد و از بدتر شدن وضعیت حالی فرد بیمار جلوگیری شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *