اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

53 درصد کاهش مراجعه بیماران سرپایی کرونا در مشهد

بیمار

تعداد بیماران سرپایی کرونا در شهر مشهد 53 درصد کاهش داشته است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد از کاهش ۵۳ درصدی تعداد بیماران سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر محمد پهلوان اظهار کرد: تعداد بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به مراکز جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان‌ها در ۱۰ روز گذشته بیش از ۱۰۰۰ نفر بود که در حال حاضر به ۴۹۸ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان خراسان رضوی نیز کاهشی ۵۲ درصدی نسبت به ۱۰ روز گذشته داشته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۴۳ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۴۶ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۱۴۵ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۰۱ نفر به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص دارد.

پهلوان تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۱۶۳ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۲۹ نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تا کنون ۹۷.۰۸ درصد از گروه‌های هدف بالای ۱۸ سال دوز اول واکسن و ۸۵.۶۷ درصد دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که پوشش واکسیناسیون دوز سوم در این گروه سنی ۳۴.۳۸ درصد است و تمام کسانی که تا کنون موفق به تکمیل واکسیناسیون خود نشده‌اند، لازم است برای حفظ سلامتی خود به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

با بیان اینکه در موج ششم کرونا کودکان بیشتر از موج‌های قبلی مبتلا به این بیماری شدند، تصریح کرد: تا کنون تنها ۱۳.۱ درصد از گروه سنی پنج تا ۱۱ سال نسبت به دریافت واکسن اقدام نموده‌اند، تمام واکسن‌ها از استانداردهای کافی برای گروه‌های سنی مختلف برخوردار هستند و لازم است والدین بدون دغدغه برای حفظ سلامت فرزند خود نسبت به واکسیناسیون فرزندشان توجه داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی و افزایش دورهمی‌ها لازم است تمام گروه‌های هدف ضمن تکمیل واکسیناسیون خود به ویژه دوز سوم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا با پیک مجدد کرونا روبه‌رو نشویم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *