اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

5000 جای پارک جدید خودرو در اطراف حرم مطهر رضوی

پارک

در اطراف حرم امام رضا (ع)، 5 هزار جای پارک جدید ایجاد شد.

فرماندار مشهد گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها باید بتوانیم حدود ۵۰۰۰ جای پارک جدید در منطقه ثامن و همچنین سایر مناطق همجوار که محل تردد بیشتر زائران خواهد بود را فراهم کنیم.

محسن داوری در حاشیه برگزاری دویست و بیست‌ و ششمین جلسه شورای راهبری پیرامون حرم مطهر رضوی که با حضور شهردار و نمایندگان کلیه دستگاه‌ها و ادارات خدمات‌رسان در محدوده حریم رضوی به میزبانی شهرداری منطقه ثامن و با موضوع اقدامات ویژه استقبال از زائران و مسافران نوروزی مشهد در آغاز سال ۱۴۰۱ و برنامه‌ریزی برای تامین زیرساخت‌های لازم مباحث رفاهی و امنیتی زائران امام رضا (ع) در این ایام برگزار شد، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در سال جاری متفاوت از سنوات گذشته در حوزه میزبانی از زائرین امام رضا (ع) در ایام نوروز ۱۴۰۱ اقدام شود.

وی ادامه داد: به همین منظور و با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود بخش عمده‌ای از مسافرت‌ها با خودروی شخصی به مشهد انجام شود، برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم علاوه بر فعال بودن ۲۴ ساعته حدود ۵۰۰۰ پارکینگ مسقف و رو باز موجود در محدوده منطقه ثامن حدود ۵۰۰۰ جای پارک جدید در این منطقه و همچنین سایر مناطق همجوار که محل تردد بیشتر زائران خواهد بود را فراهم کنیم.

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از فضاهای در نظر گرفته شده برای پارکینگ موقت به صورت روباز خواهد بود، تصریح کرد: تدابیری در نظر گرفته شده تا با تامین نیروی پارکبان، نگهبانی ۲۴ ساعته و همچنین بالا بردن ضریب امنیتی با نصب دوربین‌های مداربسته و کنترل مستمر این اماکن امنیت لازم برای خودروهای زائران تامین شود تا آنان بتوانند بدون دغدغه و نگرانی پس از پارک خودرو به زیارت خود بپردازند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن مشهد داوری با اشاره به اینکه تامین نان به عنوان یکی از اصلی‌ترین مایحتاج مورد نیاز زائرین و مجاورین در این ایام از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های خوبی صورت گرفته تا مراکزی را برای عرضه نان بسته‌بندی تجهیز و ایجاد کنیم. همچنین با تخصیص سهمیه بیشتر آرد به نانوایی‌های فعال در محدوده اطراف حرم مطهر و افزایش ساعت کاری آن‌ها، ظرفیت تولید و عرضه نان گرم را افزایش دهیم که مشکل تامین نان نیز برای زائرین و مجاورین در ایام نوروز وجود نداشته باشد. در همین راستا ۱۵ جایگاه موقت عرضه نان در اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *