اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

50 درصد مردم مشهد ماسک نمی زنند!

ماسک

نیمی از مردم مشهد در اماکن عمومی ماسک نمیزنند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون بین ۵۳ تا ۵۵ درصد از مردم در مشهد مقدس ماسک می‌زنند.

دکتر حسنی افزود: همچنین در برخی از مناطق مشهد مقدس نیز بالای ۶۰ درصد و در برخی مناطق دیگر شهر نیز فقط ۴۵ درصد مردم ماسک می‌زنند.ماسک زدن نیمی از مردم مشهد در اماکن عمومی شهر

وی گفت: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رتبه استان خراسان رضوی در رعایت پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا ویروس در مقایسه با سایر استان ها پایین تر است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: زائرپذیری مشهد مقدس و احساس ایمنی در مقابل مبتلا نشدن به ویروس کرونا پس از واکسن زدن از مهمترین علل پایین بودن رعایت پروتکل های بهداشتی در این کلان شهر مذهبی است.

دکتر حسنی افزود: با توجه به اینکه امیکرون در کشورهای همسایه ما همچون ترکیه و عراق رصد شده بعید نیست که وارد کشور شود. درست است که شهر قرمز نداریم، اما وضعیت ما پایدار نیست و ممکن است با کوچکترین تلنگر دوباره همچون گذشته دچار مشکل شویم.

او درخصوص دانش‌آموزان و معلمان مشهدی واکسن نزده نیز گفت: آنها باید هر ۱۵ روز یکبار تست منفی کرونا را به مدیران مدارس خود ارائه بدهند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۹۱ درصد افراد بالای ۱۸ سال واکسن نوبت اول و بیش از ۷۴ درصد واکسن نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *