اخبار گردشگری مشهد

44 هزار دانش آموز در خراسان رضوی ترک تحصیل کرده اند.

دانش آموز

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی گذشته ۴۴ هزار و ۱۵۰ دانش آموز در استان ترک تحصیل کرده بودند .

قاسمعلی خدابنده افزود : با اجرای طرح ضربتی شناسایی این دانش آموزان در آذرترک تحصیل بیش از ۴۴ هزار دانش اموز در خراسان رضوی ماه پارسال موجب شناسایی و بازگرداندن ۱۳ هزار و ۵۲۹ دانش آموز به کلاس درس شد.

وی با بیان اینکه ترک تحصیل یا بازماندگی از تحصیل تا قبل از شیوع کرونا جزو چالش‌های تعلیم و تربیت بود گفت: با شیوع کرونا شاهد افزایش چشمگیر این معضل بودیم.

خدابنده افزود : شیوع کرونا و تبعات ناشی از آن موجب شد برخی از سرپرستان خانواده‌ها شغل خود را از دست بدهند و دچار مشکلات اقتصادی شوند که این امر بر ادامه تحصیل فرزندان آن‌ها تاثیر گذاشته و موجب ترک تحصیل دانش اموزان در سال تحصیلی جدید شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در شهرستان‌ها و مناطق محروم از جمله نوخندان، زاوه و جلگه رخ ثبت‌نام نکردن دانش‌آموزان در مدارس بیشتر از دیگر مناطق است.

وی افزود: از دیگر دلایل ترک تحصیل دانش آموزان خراسان رضوی، ازدواج زودهنگام، مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده و نبود انگیزه برای ادامه تحصیل است.

خدابنده ادامه داد: البته آمار‌ها مقداری شناور است و ممکن است بخشی از دانش آموزان از شهری به شهر دیگر رفته یا جابه‌جایی بین استانی داشته باشند، اما بررسی‌ها در این زمینه همچنان در حال انجام است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *