اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

410 دستگاه اتوبوس عمومی با امکان حمل صندلی چرخدار

عمومی

410 دستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی برای حمل ویلچر

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد گفت: ۴۱۰ اتوبوس برای حمل ویلچر مناسب شده اند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شهسوار با گرامیداشت روز جهانی معلولان افزود: در حال حاضر ۴۱۰ دستگاه اتوبوس مناسب حمل صندلی چرخدار در نقاط مختلف شهر در حال ارائه خدمت به معلولان عزیز می‌باشند که عمده آن‌ها در مسیر‌های محوری نظیر خطوط منتهی به حرم مطهر و سایر مسیر‌های شریانی سطح شهر فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در روز جاری طی مراسمی از ۴ دستگاه اتوبوس جدید با استاندارد آلایندگی یورو۵ و مناسب برای استفاده توان یابان به بهره برداری رسید.

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد تصریح کرد: آموزش‌های لازم به کلیه راهبران ناوگان در خصوص نحوه خدمات رسانی به این عزیزان نیز داده شده است.

شهسوار ادامه داد: تمامی پایانه‌های متمرکز سازمان و بخش عمده ایستگاه‌های اتوبوس سطح شهر برای معلولان مناسب سازی شده است و تعداد ۶۵ ایستگاه پر مسافر در سطح شهر نیز به دستگاه‌های شارژ خودکار من کارت مجهز شده اند و این دستگاه‌ها در کوتاه‌ترین ارتفاع ممکن با قابلیت دسترسی معلولان عزیز نصب شده است.

وی افزود: راه اندازی سیستم اعلام صوتی نام ایستگاه‌ها داخل ناوگان و ارائه خدمات هوشمند برای استفاده توان یابان از خدمات حمل و نقل عمومی در نرم افزار نقشه همراه مشهد و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۸ از دیگر اقدامات انجام شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *