اخبار گردشگری مشهد

چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی رشد در مشهد برگزار می‌شود

محمود شفق پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در کانون فرهنگی تربیتی رشد از برگزاری چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی رشد در مشهد همزمان با 3 تا 10 آذر ماه امسال خبر داد و گفت: این جشنواره در 5 بخش  بین الملل ایران، بین الملل خارجی،  دانش‌آموزی، فرهنگیان و دانشجومعلمان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تمدید مهلت ارسال آثار این جشنواره، متذکر شد: یک هزار و 257 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 261 اثر به مرحله نهایی راه یافتند و از این تعداد، ۱۱۲ اثر در بخش بین‌الملل ایران، 66 اثر در بخش بی‌ الملل خارجی، 41 اثر در بخش فرهنگیان، 7 اثر در بخش دانشجومعلمان و 35 اثر در بخش دانش‌آموزی  در این جشنواره به رقابت نهایی می‌پردازند.

دبیر چهل و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با ابراز خرسندی نسبت به حضور ۶۵ فیلم از ۱۷ کشور جهان همچون سوئیس، فرانسه، نروژ، اسپانیا، آلمان، ژاپن، استرالیا و روسیه به این جشنواره، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال، تعلیم تربیت اسلامی، فرهنگ و تمدن اسلامی، سبک زندگی، تعلیم تربیت، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مشارکت اجتماعی و فرهنگی، حفظ سرمایه ملی، علم در زندگی و بخش آزاد از جمله موضوعات این جشنواره محسوب می‌شود.

شفق با اشاره به قالب‌های موجود در این جشنواره همچون مستند، مستند علمی آموزشی، داستانی کوتاه، داستانی بلند و پویانمایی، یادآور شد: علاوه بر برگزاری مراسم افتتاحیه برای این جشنواره همزمان با 3 آذر، آثار راه یافته به این جشنواره در 18 سالن منتخب آموزش و پرورش اکران می‌شود.

وی گفت: علاوه بر اینکه 15 نفر داوری آثار این جشنواره را انجام می‌دهند، 5 نفر از آنها از کشورهایی همچون هند، هلند، بنگلادش، استرالیا و اسلوونی هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *