اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

3 کانکس سیار نانوایی به زودی در اطراف حرم امام رضا (ع)

نانوایی

به زودی در اطراف حرم مطهر رضوی تعداد 3 دستگاه کانکس سیار نانوایی قرار داده می شود.

رییس اتحادیه صنف نانوایان مشهد گفت: در مصوبه دیروز شورای آرد و نان شهرستان مشهد جانمایی سه دستگاه کانکس نانوایی سیار در نزدیکترین نقاط ممکن در اطراف حرم مطهر با هماهنگی شهرداری مشهد و اختصاص سهمیه آرد ویژه‌ای نیز برای این نانوایی‌ها به خصوص۴۴ واحد صنفی در رینگ یک حرم مطهر رضوی در دستور کار قرار گرفت.

مصطفی کشتگر در خصوص تصمیمات جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان مشهد برای سهمیه آرد واحدهای نانوایی اطراف حرم مظهر رضوی اظهار کرد: از خرداد ماه سال جاری سهمیه فوق العاده آرد توسط کارگروه آرد و نان شهرستان مشهد به واحدهای صنفی اطراف حرم مطهر رضوی تعلق گرفت.

وی با اشاره به احتمال رشد چند برابری حضور زائرین در مشهد مقدس در ایام نوروز سال آینده افزود : در همین راستا در مصوبه دیروز شورای آرد و نان شهرستان مشهد جانمایی سه دستگاه کانکس نانوایی سیار در نزدیکترین نقاط ممکن در اطراف حرم مطهر با هماهنگی شهرداری مشهد و اختصاص سهیمه آرد ویژه‌ای نیز برای این نانوایی‌ها به خصوص ۴۴ واحد صنفی در رینگ یک حرم مطهر رضوی در دستور کار قرار گرفت و به زودی در اطراف حرم مطهر رضوی جانمایی و راه اندازی خواهند شد.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد بیان کرد: مقرر شده است تا این واحدها ظرفیت سنجی شده تا در صورت امکان افزایش پخت آرد بیشتری به آن‌ها تعلق گیرد. همچنین قرار بر این است که کارخانه نان آستان قدس رضوی نیز نان تولید کرده و غرفه‌هایی در اطراف حرم نان بسته‌بندی با کیفیت مناسب عرضه کند تا بخشی از نیاز روزانه زائران و مجاوران در ایام پایانی سال مصادف با اعیاد شعبانیه و ایام عید نوروز ۱۴۰۱ تامین شود.

کشتگر ادامه داد: در حال حاضر ماهیانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن آرد مازاد به واحدهای صنفی نانوایی در این محدوده تعلق می‌گیرد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *