اخبار گردشگری مشهد

۵۰ هزار زائر در قالب طرح “مبدا به مبدا” به مشهد مقدس سفر کردند

معاون استاندار خراسان‌رضوی گفت: در یک سال گذشته، ۵۰ هزار زائر در قالب طرح “مبدا به مبدا” به مشهد مقدس سفر کردند.

محمد حسن واحدی در جلسه‌ای با قائم مقام آستان قدس رضوی با اشاره به انبوه زائر و مسافر در دهه پایانی صفر، خواستار اختصاص سه روزه فاز اول زائر شهر رضوی با ظرفیتی بالغ بر4 هزار و 500نفر، به این زائران شد.

وی گفت: رادیو ماهواره‌ای زیارت در مساحتی بالغ بر 650 متر مربع و با صرف تجهیزات نوین و نیروهای مستعد، جوان و کارآمد آماده شروع به کار شده و با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح آزمایشی شده است.

معاون استاندار با اشاره به طرح زیارت گروهی مبدا به مبدا اظهار داشت: از فعالیت این طرح حدود یک سال می‌گذرد که در این مدت با همکاری بخش خصوصی حدود 50 هزار زائر وارد مشهد شده است.

واحدی میزان گردش مالی زائر در طول سال و در مشهد را حدود 9 هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

تمرکز برای دعوت از 4 گروه علویون ترکیه، مسلمانان پاکستان، آذربایجان و هندوستان برای زیارت بارگاه مطهر امام هشتم (ع)، احیاء 9 کمیته ذیل ستاد اربعین، تحویل زمین‌های تمام ایستگاه‌های خدمت به زائر در اربعین امسال، آمادگی 180 مدرسه برای خدمت به زائران پیاده دهه پایانی صفر در مشهد، آمادگی 400 مدرسه برای خدمت به زائران سواره دهه پایانی صفر، تدبیر ارائه خدمات رایگان امداد، نجات و درمان به زائران پیاده در تمام بیمارستان‌های مشهد از مهم ترین مباحثی بود که در این جلسه که مدیران کل امور رفاهی و فرهنگی زائران استانداری نیز حضور داشتند مطرح شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *