اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

2 برابر شدن مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت در شهر مشهد

مراکز

تعداد مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت 2 برابر افزایش یافته است.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مراکز دارایافزایش ۲ برابری تعداد مراکز دارای مجوز گردشگری سلامت در مشهد مقدس مجوز گردشگری سلامت اعم از دولتی و خصوصی در مشهد در مقایسه با پارسال ۲ برابر شده است.

داود خوش‌شکن افزود: هم اکنون ۳۰ مرکز شامل بیمارستان، کلینیک و درمانگاه در مشهد مجوز گردشگری سلامت دارند که از این تعداد هشت بیمارستان شامل خاتم الانبیا (ص)، امام رضا (ع)، ولایت، شهید هاشمی‌نژاد، طالقانی، قائم (عج) و بیمارستان‌های شیخ و اکبر در حوزه کودکان به صورت دولتی و بقیه در بخش خصوصی فعال هستند.

وی گفت: طبق شیوه نامه جدید، هر بیمارستان، درمانگاه و یا کلینیک می‌تواند با رعایت استاندارد‌های لازم مجوز گردشگری سلامت را دیافت کند، اما برای مطب‌های پزشکی که کار زیبایی انجام می‌دهند، هنوز شیوه نامه‌ای از وزارت بهداشت ابلاغ نشده است.

وی از ۳ برابر شدن تعداد شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت در مشهد خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۰۰ شرکت گردشگری در این زمینه فعالیت دارند.

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه اومیکرون، ورود گردشگران سلامت از کشور‌های پرخطر مانند انگلستان، دانمارک و آلمان به کشور و نیز مشهد ممنوع است.

اما ورود اتباع دیگر کشور‌ها مشروط به داشتن آزمایش پی. سی. آر منفی در ۴۸ ساعت پیش از آن و گواهی تزریق واکسن امکان پذیر است که کشور‌های عراق، پاکستان و افغانستان نیز در این زمره قرار دارند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *