اخبار گردشگری مشهد

15 پایگاه سلامت به زائران پیاده رضوی خدمات می‌دهد

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی گفت: طبق تصمیم کارگروه سلامت زائران پیاده امام رضا(ع) امسال 15 پایگاه سلامت با تجهیزات کامل در اختیار زائران پیاده در دهه پایانی ماه صفر خواهد بود که از این تعداد 10 پایگاه ثابت و 5 پایگاه سیار است.

حسین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، گفت: خدمات پزشکی در این ایام در سه سطح ارائه می‌شود، در یک سطح بیماریابی، خدمات امدادی، فوریت‌های پزشکی، پانسمان‌های سطحی و تجویز داروهای OTC در محل‌های اسکان‌ و توسط نیروهای پیراپزشک انجام می‌گیرد، در سطح دوم پزشکان و پرستاران در محل پایگاه‌های سلامت زائران، خدمات درمانی را ارایه خواهند کرد و در سطح سوم بیماران به بیمارستان‌های طرف قرارداد، ارجاع داده می‌شوند.

رضایی گفت: در تمام پایگاه‌ها تجویز دارو توسط پزشکان مقیم و خدمات پرستاری ترجیحا با تفکیک جنسیتی توسط پرستاران ارایه می‌شود و ارجاع زائران بین هر یک از سطوح با فرم ارجاع خواهد بود.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی تصریح کرد: پایگاه‌های سلامت زائر حدود 10 پایگاه در مرکزیت محل‌های اسکان است و هر پایگاه بین 10 تا 15 محل اسکان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: زائرانی که قصد سفر پیاده در ایام دهه پایانی ماه صفر را دارند قبل از سفر از سلامت کامل خود اطمینان حاصل کنند و اگر داروی خاصی را مصرف می‌کنند متناسب با تعداد روزهای سفر به همراه دارو خود بیاورند، همچنین در طول مسیر از مصرف مواد خوراکی که به سلامت آنها اطمینان ندارند پرهیز کنند.

رضایی ادامه داد: زائران پیاده به لباس، کفش و پوشش مناسب در فصل پاییز توجه و دفترچه بیمه و سوابق پزشکی خود را همراه داشته باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *