اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

16 تابلو جدید اذن دخول در ورودی های حرم امام رضا (ع)

اذن

تعداد 16 عدد تابلوی جدید اذن دخول در ورودی های اطراف حرم جانمایی شد.

معاون طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی گفت: با هدف جانمایی ۱۶ تابلوی جدید اذن دخول در ورودی‌های حرم مطهر رضوی اصلاح ساختار تابلو‌های اطلاع‌رسانی حرم مطهر رضوی و تعویض تابلو‌های اذن ورود حرم مطهر ۱۶ تابلوی اذن ورود در ورودی‌های مختلف حرم مطهر رضوی جانمایی شده است.

غفاریان عصادست افزود: این تابلو‌ها در ورودی‌های باغ رضوان، باب الهادی (ع)، باب الکاظم (ع)، صحن امام حسن مجتبی (ع)، صحن غدیر و کوثر، باب الجواد (ع)، باب الرضا (ع) و بست‌های شیرازی، طبرسی، نواب در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد تاکنون ۱۱ مورد آن نصب شده است.

وی به ویژگی‌های این تابلو‌ها اشاره کرد و افزود: علاوه بر برخورداری از طراحی خاص و صنعتی این تابلو‌ها می‌توان به ویژگی پشت به نور بودن تابلو و قابلیت تنظیم نور پشت تابلو نسبت به میزان نور محیط اشاره کرد.

معاون طرح و برنامه سازمان فنی و نگهداری حرم مطهر رضوی گفت: رنگ‌بندی این تابلو‌ها با الهام از رنگ‌های موجود در گنبد مطهر همچون سبز، طلایی، لاجوردی و خاکستری استفاده شده که بر زیبایی کار افزوده است.

غفاریان افزود: همچنین با توجه به حال و هوای حرم مطهر سعی شده در این تابلو‌ها برای زیبایی و همچنین ایجاد تمایز هر چه بیشتر در تابلو‌های اطلاع‌رسانی، از نقوش اسلامی ایرانی در کتیبه و تاج تابلو استفاده شود.

وی گفت: فونت این تابلو‌ها نیز با الهام از خوشنویسی اسلامی- ایرانی و در عین حال خوانا بودن برای همه زائران طراحی شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *