اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد

14 ایستگاه جدید دوچرخه در مسیرهای منتهی به حرم مطهر

دوچرخه

در مسیرهای منتهی به حرم امام رضا (ع)، 14 ایستگاه جدید دوچرخه ایجاد شده است.

عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد از تجهیز و راه‌اندازی ۱۴ ایستگاه دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی، همزمان با عید بزرگ نیمه شعبان خبر داد.

سید جلال الدین‌حسینی‌واعظ دراین خصوص، افزود: با توجه به تاکیدات شهردار مشهد الرضا علیه السلام، در راستای تکریم زائران محترم بارگاه ملکوتی حضرت رضا (علیه السلام) و سهولت دسترسی به حرم مطهر، ایجاد حمل‌ونقل پاک، در دستور کار قرار گرفت که ۱۴ ایستگاه، همزمان با تولد منجی عالم بشریت حضرت امام عصر (عج) و استقبال از بهار ۱۴۰۱، آماده بهره‌برداری شده است.

وی افزود: تعداد ۱۴۰ دوچرخه جدید نیز جهت سهولت رفت‌وآمد به حرم مطهر در محل ایستگاه‌ها قرار خواهد گرفت که زائران، با نصب اپلیکشن شهرمن و سپس احراز هویت می‌توانند از خدمات دوچرخه هوشمند اشتراکی نیز برخوردار شوند.

مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی شهرداری مشهد در خصوص تعداد ایستگاه‌های فعال در شهر نیز گفت: تعداد ۶۷ ایستگاه به شهروندان و زائران مشهد الرضا (علیه السلام) خدمت‌رسانی می‌کنند که با اضافه شدن این ۱۴ ایستگاه، عدد ایستگاه‌های فعال به ۸۱ خواهد رسید.

لازم به ذکر است کلیه شهروندان محترم با مراجعه به سایت به نشانی bike.mashhad.ir یا نرم‌افزار موبایلی شهرمن، امکان قرارگیری محل ایستگاه‌ها را مشاهده کنند؛ همچنین جهت پاسخگویی به کلیه سوالات شهروندان شماره ۳۱۲۹۳۱۲۹ در نظر گرفته شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *