اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

12 درجه کاهش دمای هوا در شهر مشهد

دما

در روزهای پیش رو شاهد کاهش 12 درجه ای  دمای هوای مشهد خواهیم بود.

یک کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فردا با کاهش پنج درجه‌ای دمای هوای مشهد کمی خنک‌تر می‌شود اما روز دوشنبه، ۲۳ اسفند، مجددا هوا گرم خواهد شد. روز سه‌شنبه مجددا کاهش ۱۲ درجه‌ای هوا را شاهد خواهیم بود.

آذر رضایی‌پور اظهار کرد: از امروز تا روزهای پایانی هفته کنونی افزایش و شدت وزش باد در استان مشاهده خواهد شد که در برخی نقاط همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید با احتمال بروز خسارت است.

وی افزود: در این مدت علاوه بر وزش باد وقوع بارش‌های پراکنده رگباری در برخی نقاط همراه با وقوع رعد و برق دور از انتظار نیست که در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز دمای هوای مشهد در گرمترین ساعات با افزایش ۲ درجه‌ای به ۲۷ درجه بالای صفر می‌رسد اما فردا با کاهش پنج درجه‌ای دما هوا کمی خنک‌ تر می‌شود.

رضایی‌پور اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته قوچان با دمای هوای هشت درجه بالای صفر و تایباد با دمای هوای ۳۱ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت دمای هوای شهر مشهد بین ۱۱ و ۲۵ درجه در نوسان بوده است.

کارشناس اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روز گذشته در شهرستان‌ های گناباد، خواف، تایباد، تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار وزش باد شدید همراه با گرد و خاک گزارش شده که بیشترین سرعت وزش باد از شهرستان بجستان ۷۹ کیلومتر در ساعت گزارش شده است. همچنین در این مدت شهرستان‌ های قوچان، کلات، نیشابور، مشهد و تایباد شاهد بارش پراکنده باران بوده که در این میان رشتخوار با نیم میلیمتر بارش بیشترین بارش را در استان داشته است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *