اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

11 درصد کاهش بستری های کرونا در مشهد

بستری

بستری های کووید 19 در شهر مشهد 11 درصد کاهش یافته است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی نسبت به روز گذشته کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

دکتر محمد پهلوان با بیان اینکه در چند روز گذشته روند افزایشی تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان متوقف شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۴۷ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۶۱۱ نفر از این تعداد در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

به گزارش وبدا، وی تصریح کرد: طی یک روز گذشته ۲۳۴ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۶۸ بیمار متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۱ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۵ بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت ویژه قرار دارند، اظهار کرد: امیکرون بر خلاف تصورات اولیه، موجب ایجاد شرایط بدحالی و نیاز به بستری به ویژه در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند یا مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای هستند، می‌شود؛ بنابراین توجه به توصیه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون از اهمیت بالایی برخوردار است.

پهلوان با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۹۰۶ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا به صورت سرپایی به بیمارستان‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه مراجعه کردند، گفت: تمامی سطوح بهداشتی و درمانی در سطح استان، همچنان آماده خدمات‌رسانی به بیماران هستند تصریح کرد: عموم مردم در صورت ابتلا به علائم، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱، به نزدیکترین مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی نسبت به روز گذشته کاهش ۱۱ درصدی داشته است. اظهار کرد: همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون نقش موثری در ادامه روند کاهشی بیماران مبتلا به کرونا خواهد داشت.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *