اخبار گردشگری مشهد

مشهد تا سال ۲۰۲۹ از عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام بهره‌مند می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با موافقت آیسسکو تا سال ۲۰۲۹ مشهد از عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام بهره‌مند شد.

سیدسعید سرابی ظهر امروز در مراسم اختتامیه همایش بین‌المللی بازخوانی تمدن اسلامی و جهان‌شهر معنوی، اظهار داشت: در سال 2017 اقدامات بسیار ارزشمندی در مجموعه جامعةالمصطفی‌العالمیه صورت پذیرفت و به عنوان دبیر رویداد بزرگ مشهد 2017 از عوامل این مجموعه تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: برگزاری همایشی در این سطح و با موضوع بازخوانی تمدن اسلامی و‌ جهان‌شهر معنوی در سال 2017 لازم و ضروری بود و امیدوارم که بتوانیم در مسیر گسترش معارف ناب رضوی گام‌هایی ارزشمند و ثمربخش برداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از موافقت آیسسکو با درخواست جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: سیاست‌گذاری پایتخت فرهنگی جهان اسلام یک چشم‌انداز 10 ساله را در این زمینه و با موافقت آیسسکو تا سال 2029 که شهری دیگر از جمهوری اسلامی ایران معرفی خواهد شد مشهد از این عنوان بهره‌مند هستیم.

سرابی بیان کرد: آثار شاخص نخبگان این رویداد علمی و پژوهشی در قالب کتابی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌چاپ می‌رسد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *