اخبار گردشگری مشهد

گلبهار از موفق ترین طرح های ایران

گلبهار

شهر جدید گلبهار از موفق‌ترین طرح‌های جمهوری اسلامی

شهر جدید گلبهار از موفق‌ترین طرح‌های ایران است که با توجه به ظرفیت‌های آن و شرایط سرمایه گذاری مناسب، جمعی از تجار افغان قصد سرمایه گذاری در این شهر را دارند.

سرکنسول افغانستان در گلبهار شهر جدید گلبهار را از موفق‌ترین طرح‌های جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد. وی که به اتفاق هیات همراه گفتگو در زمینه سرمایه گذاری در شهر جدید گلبهار و مسائل مختلف آن به دیدار سرپرست شرکت عمران گلبهار رفته بود گفت: ما با هدف سرمایه گذاری طولانی مدت بویژه در طرح‌های عمرانی و عام المنفعه تلاش می‌کنیم با برگزاری جلسات و بازدید‌های متعدد باعث افزایش سرمایه گذاری تجار افغانی در گلبهار باشیم.

سلیمان خیل رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان نیز با ابراز رضایت از این سفر گفت: تجار و سرمایه گذاران افغان بیشتر از هر کشور دیگری علاقه به سرمایه گذاری در ایران دارند و با رفع چالش‌های کوچک می‌توان شاهد حضور سرمایه گذاران متعدد افغانستانی در گلبهار باشیم.

مسعود حاجی بگلو سرپرست شرکت عمران گلبهار هم با استقبال و ابراز خرسندی از سفر مسئولان و تجار کشور افغانستان به این شهر گفت: با توجه به اهداف عالیه وزارت راه و شهرسازی و شرکت مادر تخصصی عمران شهر‌های جدید کشور موضوع سرمایه گذاری بسیار خاص و حائز اهمیت است از این رو و درخواست سرمایه گذاری تجار افغان با برگزاری جلسات متعدد بررسی و پس از جمع بندی، با هدف منفعت شهر گلبهار اجرا خواهدشد.

سرکنسول افغانستان در مشهد، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان در هرات، رئیس اتحادیه نفت و گاز هرات و جمعی از تجار ملی افغانستان با حضور در شهر جدید گلبهار با سرپرست شرکت عمران دیدار کردند.

این سفر با بازدید میدانی حاضران از طرح‌های مسکونی، پل ورودی امام رضا(ع)، ایستگاه مترو، پارک‌های موضوعی و مجموعه توریستی تفریحی سنجاقک به پایان رسید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *