آب و هوای مشهد, اخبار گردشگری مشهد

گرم شدن هوای خراسان رضوی

1670550 min 3

دمای هوا در خراسان رضوی طی روزهای جاری افزایش می یابد.

کارشناس مرکز پیش‌ بینی اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با افزایش خراسان رضوی گرم می شودمیانگین دمای استان تا پایان هفته جاری، برودت شبانه هوا شکسته شده و کمینه دمای مشهد از ۲ درجه زیر صفر به ۵درجه سلسیوس خواهد رسید.

مرتضی اثمری افزود: دیشب همه شهرستان‌های خراسان رضوی دمای صفر و زیر صفر را تجربه کردند که کمترین آن مربوط به شهرستان های ریوش و قوچان به ترتیب با کمینه دمای ۹ و ۸ درجه زیر صفر بود.

وی گفت: تا پایان هفته دمای روزانه در خراسان رضوی نوسان حدود یک درجه‌ ای خواهد داشت، به طوری که بیشینه دمای امروز مشهد ۱۵ درجه سلسیوس پیش‌ بینی شده است که نسبت به دیروز تغییر محسوسی نداشته و تا روز پنجشنبه نیز به ۱۶ درجه خواهد رسید.

وی بیان کرد: برای امروز استان خراسان رضوی جوی آرام پیش‌ بینی شده است اما از عصر روز پنجشنبه جوی ناپایدار همراه با سامانه ای بارشی وارد استان می شود که این وضعیت تا روزهای ابتدایی هفته آینده ادامه خواهد داشت.

اثمری اظهار داشت: برای امروز، سه‌ شنبه و نیز فردا، افزایش آلاینده‌ های جوی در خراسان رضوی پیش‌ بینی شده است و وزش باد نیز روز جمعه در استان شدت می‌گیرد.

ریوش با کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای ۱۶ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌ اند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *