اماکن فرهنگی, مجله گردشگری

5 گالری شهر مشهد

گالری

گالری های هنری

گالری های شهر مشهد و معرفی مختصر از آن ها

تصور کنید به یک مهمانی دعوت شده‌اید و روی یکی از دیوارهای خانه‌، تابلو نقاشی فاخر و زیبایی با امضای یکی از هنرمندان مطرح شهر به چشم می‌خورد. این اثر، نظر شما را جلب می‌کند و از میزبان، مشخصات و نشانی محل فروش آن را جویا می‌شوید. او در پاسخ به شما، از مغازه‌ها یا فروشگاه‌هایی که نقاشی‌های ماشینی و کپی برداری شده‌ می‌فروشند و در فرهنگ مرسوم و نادرست ما، مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند نام نمی‌برد؛ بلکه می‌گوید اثرش را در یک نمایشگاه نقاشی یا حراج آثار هنری خریده است و در صورت تمایل شما به خرید، شخصی واسطه‌گر که با عنوانArt Dealer شناخته می‌شود به شما معرفی می‌کند تا بتوانید برای خرید اثری مشابه از این هنرمند به این شخص در گالری مراجعه کنید. صاحب خانه حتی می‌گوید که می‌تواند تابلوی نقاشی خانه‌اش را با ارزش افزوده به شما بفروشد و اگر درباره دلیل ارزش افزوده بر قیمت اولیه اثر از او بپرسید در پاسخ، به اصل بودن نقاشی و امضای خالق آن اشاره می‌کند که به لحاظ هنری و اقتصادی هم توجیه منطقی دارد؛ برای مثال اگر شخصی صاحب یکی از کارهای استاد محمود فرشچیان باشد و شخص دیگری مایل به خرید آن باشد، باید این اثر را با ارزش افزوده و نرخی به روز خریداری کند چرا که با ماندگاری آثار و فعالیت مستمر هنرمندان در گذر زمان، نام آن‌ها مطرح تر و هنرشان برجسته ‌ترمی‌شود و این روند، به ارزش امضا و کارهای هنری آن‌ها می‌افزاید.

ناموَران‌نامه در گالری حامی

نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم و تصویرسازی «ناموَران‌نامه» با آثاری از میثر امین‌جعفری، علی سراوانی، بیتا جعفری، نفیسه وزان، آیدا صابری، امید مرشدلو، تکتم عباسی، فرناز صابری، حانیه بیدی، عباس عمادی، حمید سعید، میترا شادمان، مریم رحمتی، فهمیه نوقانی، مهدی قلی‌زاده، سیده زهرانوری، موحده خوش‌طبخ، محمدکاظم وزان و افسانه اسکندر جعفرزاده به گالری‌گردانی میثر امین‌جعفری از فردا، ۲۸ آبان‌، در گالری حامی واقع در خیابان لادن ۷ افتتاح می‌شود و تا یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ خواهد بود.

هنوز در سفریم در گالری آسمان

نمایشگاه انفرادی عکس هنوز در سفریم با آثاری از محمد ولی‌زاده از امروز، ۲۷ آبان‌، در گالری آسمان واقع در بولوار وکیل‌آباد، جنب هتل پارس مشهد، نبش وکیل‌آباد ۳۸ افتتاح می‌شود و تا سه‌شنبه ۲ آذرماه ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ خواهد بود.

نیلوفرانه‌های ثمین در گالری درخت

نمایشگاه گروهی نقاشی فتورئال با آثاری از ثمین خوانساری، پوران ساسانی‌پور، سارا رها، یاسمن حسن‌نیا، فاطمه سجادیان، فرزانه زبری، مریم محمدی، مژگان ایل‌بیگی، آزاده خسروی، حکیمه بیات، حدیث ذاکری، نسرین اسعدی، نادیا بافکر، آتنا جلالیان، سارا بی‌خوش، عماد خلقی، فاطمه میرزایی، ملیکا صدیق، غزاله تنها و افسانه افتخاری از ۲۴ آبان در گالری هنرخانه درخت، واقع در خیابان هاشمیه ۲۷ افتتاح شده و تا امشب ادامه خواهد داشت‌. زمان بازدید از این نمایشگاه عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ است.

آوای سیمرغ در گالری قلمروی خیال

نمایشگاه گروهی نقاشی آوای سیمرغ با آثاری از رضا مهدوی، سید مرتضی اسحاقی، الهام بیگ‌زاده، رضا بهنیا، اسماعیل زارع‌پور، نوید بهنیا، مروارید صبوری، زینب معینی، زهرا صالح‌نژاد، زهرا طاهری، مهلا بافندگان، محدثه امیری‌پور، اسما سقائی، نغمه نمودار، مرجان بزمی، صفیه حسین‌زاده و مبینا نوائی از چهارشنبه، ۲۶ آبان‌ماه در گالری قلمروی خیال واقع در خیابان فارغ‌التحصیلان ۱۰، کوچه استاد فرشچیان ۵/۷ افتتاح شده و تا جمعه، ۲۸ آبان‌ماه نیز ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ است.

امتداد لحظه‌ها در گالری رضوان

نمایشگاه نقاشی جمعی از پیشکسوتان مشهد به انتخاب رضا خلیلی تحت عنوات امتداد لحظه‌ها، با آثاری از مرتضی روحانی، حسین طالبی، علیرضا میرمصطفایی، عباس معتمدی، امیر بیات‌مختاری، حسین صباغیان طوسی، غلامرضا زاهدی، محمد خوش‌صفت، محمدرضا حمیدی، طاهره واحدیان موحد، علی سیران، آذر انورحسینی، محمدرضا اکابریان، علی ساداتی‌پور، سیدمحمد ابوترابی، محمد مدیرزاده، رضا خلیلی، لادن اورنگی، فرزانه حفیظی، مسعود رستگار و طاهر موسوی از شنبه، ۲۲ آبان در گالری رضوان واقع در خیابان کوهسنگی ۱۷ افتتاح شده و تا ۲۷ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. زمان بازدید از این نمایشگاه عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *