رویدادهای مشهد

کسب نشان برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، سهم دختر نوجوان خراسان رضوی

 

نایب رئیس بانوان هیات وزنه‌ برداری خراسان رضوی گفت: سیده‌غزاله حسینی،دختر نوجوان خراسان رضوی، صاحب نشان برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ورزشکار این استان توانست با کسب نشان برنز مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان، نخستین نشان ورزش وزنه‌برداری بانوان کشور در این رده سنی را به نام خود ثبت کند و تاریخ‌ ساز شود.
اکرم حسینی افزود: حسینی عصر امروز توانست در حرکت دوضرب دسته ۵۹ کیلوگرم نوجوانان جهان در حرکت اول ۸۲ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. وی در حرکت دوم در تلاش برای ۹۱ کیلوگرم ناکام ماند، اما در آخرین حرکت، ۹۴ کیلوگرم را به ثبت رساند تا نشان برنز را از آن خود کند.
وی ادامه داد: در این حرکت نمایندگان تایلند و کلمبیا با ثبت رکورد ۱۰۰ کیلوگرم بالاتر از وی قرار گرفتند.
نایب رئیس بانوان هیات وزنه‌برداری خراسان رضوی اظهار داشت: حسینی در حرکت اول خود هم در یکضرب توانست ۶۵ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. در حرکت دوم خود ۷۱ و در حرکت سوم ۷۴ کیلوگرم را بالای سر برد. وی در این حرکت مقام ششم جهان را کسب کرد.
حسینی گفت: مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان از ۱۳ مهر در جده عربستان آغاز شد.
وی ادامه داد: باعث افتخار است که بعد از یک سال و نیم تلاش شبانه روزی و پیاپی و تمرین‌های مستمر و هدفمند و برنامه محور، موفق شدیم ۲ وزنه بردار نوجوان از خراسان رضوی را راهی مسابقات جهانی کنیم که نتیجه این تلاش‌ها در سطح بین المللی منجر به درخشش تیم ملی و اعتلای نام و اهتزاز پرچم کشورمان در سکوی قهرمانی جهان شد.
نایب رئیس بانوان هیات وزنه‌ برداری خراسان رضوی افزود: سیده غزل حسینی، خواهر این ورزشکار نیز در مسابقات جهانی مقام هشتم را کسب کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *