زیارت و حرم مطهر رضوی, مجله گردشگری

کتابی از اشعار مذهبی ملک الشعرای بهار در حرم مطهر رضوی

اشعار مذهبی

از کتاب اشعار مذهبی ملک الشعرای بهار در حرم امام رضا (ع) رونمایی شد.

همزمان با بازگشایی انجمن ادبی رضوی وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، کتاب «اشعار مذهبی ملک‌الشعرای بهار» در حرم مطهر حضرت رضا (ع) رونمایی شد.

مراسم بازگشایی انجمن ادبی رضوی با حضور عبدالحمید طالبی رئیس سازمانرونمایی از کتاب اشعار مذهبی ملک‌الشعرای بهار در حرم رضوی علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، امیرمهدی حکیمی مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری این آستان مقدس و جمعی از شاعران پیشکسوت و جوان آیینی و اجرای سیدحسین سیدی شاعر خراسانی در صحن جمهوری اسلامی بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) برگزار شد.

در این مراسم، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر سابقه فعالیت انجمن ادبی رضوی از سال ۱۳۶۹ گفت: نگاه حمایتی بیشتری باید بر این انجمن گرم و صمیمی اهل بیتی داشت تا با حضور اساتید خروجی‌هایی برای انتقال معارف رضوی در قالب شعر برای تمام مشتاقان حضرت رضا (ع) بوجود آورد.

در ادامه، مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی انجمن ادبی رضوی با پشت سر گذاشتن بحران شیوع بیماری کرونا در کشور بیان کرد: خراسان از دیرباز مهد شعر بوده و حتی جنس انجمن‌های شعر آن نیز در مقایسه با سایر انجمن‌های کشور متفاوت بوده است.

امیرمهدی حکیمی با اشاره به حضور اساتید برجسته بسیاری در جلسات انجمن ادبی رضوی در طول فعالیت پربارش، یاد شاعران درگذشته را گرامی‌داشت و افزود: این انجمن در دوره جدید فعالیت خود دوشنبه‌ها، از ساعت ۱۷ میزبان برادران و خواهران اهل شعر و ادب؛ چه پیشکسوت و چه جوان در حرم مطهر رضوی خواهد بود.

این محفل ادبی با شعرخوانی محمدجواد غفورزاده (شفق)، محمد نیک، محمود اکرامی‌فر، مصطفی جلیلیان مصلحی، مهدی آخرتی و آقایون بخشی، ناصری، کیانی، استیری، شجری، غلام‌پور، عرفانیان و فضائلی در قالب‌های غزل، رباعی، دوبیتی و مثنوی با موضوعات مختلف همراه بود.

کتاب اشعار مذهبی ملک‌الشعراء بهار که در واقع ملک‌الشعرای آستان قدس رضوی بوده حاصل پژوهش و تألیف مصطفی فاطمیان است که با مقدمه استاد سیدعلی موسوی گرمارودی به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و نشر سلمان پاک در شمارگان دو هزار و ۲۰۰ نسخه در سال ۱۴۰۰ به زیور چاپ آراسته شده است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *