اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

کاهش 10 درجه ای دمای خراسان رضوی

خراسان رضوی

میزان دما در خراسان رضوی 10 درجه کاهش می یابد.

میانگین دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی، همراه با بارش‌های برف و باران، تا روز چهارشنبه هفته جاری حدود ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با نفوذ جریانات سردپیش بینی کاهش ۱۰ درجه ای دمای خراسان رضوی شمالی به شمال شرق کشور، ضمن افزایش شدت وزش باد، کاهش قابل ملاحظه دما و وقوع بارش های پراکنده باران و برف از عصر دوشنبه تا اوایل چهارشنبه خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار می دهد.

در این اطلاعیه آمده است: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای حداقل شبانه به کمتر از پنج درجه زیر صفر می رسد و وقوع بارش بشکل باران و برف در نواحی شمال غرب برخی نواحی مرکزی و شمال شرقی استان همراه با کولاک برف، یخ زدگی و لغزندگی محورها و معابر از پیامدهای این سامانه است.

در این اطلاعیه توصیه شده است برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از سرمازدگی تمهیدات لازم برای تامین سوخت، کنترل و تنظیم دمای گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها در نظر گرفته شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی هم گفت: بیشینه دمای امروز مشهد ۱۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا فردا دوشنبه چهار درجه کاهش یافته و در روز سه‌شنبه به کمتر از ۵ درجه سلسیوس خواهد رسید.

مرتضی اثمری افزود: کمینه دمای هوای مشهد دیشب یک درجه سلسیوس بود که با روند کاهشی خود برای سه‌شنبه شب به ۴ درجه زیر صفر می‌رسد.

قوچان با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر و خواف با بیشینه دمای ۱۷ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

در این مقطع زمانی بیشترین شدت وزش باد نیز در شهرستان‌های سرخس و سبزوار با سرعت ۳۶ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *