اخبار گردشگری مشهد

چرا باید به مشهد سفر کنیم؟ (ویژه نوجوانان)

 اما جذابیت های تفریحی مشهد:

1- اماکن تفریحی: شهر بازی ها ،پارک های آبی، چالیدره و … از اماکن زیبای تفریحی مشهدند که یکی از آن را به شما معرفی می کنم. پارک های آبی: پار ک های آبی مثل موج های آبی و پارک آبی ایرانیان و پارک بزرگ موج های خروشان تفریح خوبی برای تابستان داغ است.

2- اماکن تاریخی: آرامگاه فردوسی و هارو نیه و… جزو مکان هاب تاریخی اند که من هارو نیه را به شما معرفی می کنم. هارونیه: در شهرستان طوس، 600 متری آرامگاه فردوسی، به گفته برخی از خبرنگاران در قدیم این مکان زندان هارون الرشید بوده، جالب است بدانید امام موسی کاظم (ع) در اینجا زندانی بودند و شکنجه میشدند.

3- اماکن طبیعی: پارک ملی، کوهسنگی و وکیل آباد و … هم شامل اماکن طبیعی اند که معرفی شان می کنم. کوهسنگی: پارکی با دو کوه و دریاچه ای در پای کوه به زیبای سبزیاین پارک می افزاید. همچنین رستوران ها و البته چند فرهنگ سرا برای نوجوانان و کودکان به جذابی های پارک می افزاید.

4- اماکن مذهبی: خواجه مراد، خواجه ربیع، یاسر ناصر هم مکان های مذهبی است. خواجه ربیع: مقبره خواجه ربیع به دستور شاه عباس و درباغی بزرگ و در کنار کشف رود قراردارد. این بنا حالتی هشت ضلعی دارد.

5- اماکن فرهنگی: سینما ، موزه و… آخرین دسته  مکان های گردشگری در مشهد است. سینما: پردیس سینمایی هویزه، پردیس سینمایی اطلس، آفریقا و… با بهترین فیلم ها و اکران روز پذیرای مردم و مسافران است.

اینها تنها چند نمونه اندک از زیبایی ها تفریح های فراوان مشهد است اگر مایل به حضور در مشهد بودید می توانید از همه این تفریح ها استفاده کنید.

پایان و به امید دیدار – محمد طاها بردبار تکلیمی (12 ساله)

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *