اخبار گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

پویش افطاری ساده در ماه رمضان در سطح شهر مشهد

رمضان

با توجه به ماه مبارک رمضان، در محلات شهر مشهد پویش افطاری ساده برگزار می گردد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از برگزاری پویش مردمی «افطاری ساده» با محوریت تشکل‌‎های فعال مردمی در ماه مبارک رمضان در سطح محلات مشهد خبر داد.

مهدی ابراهیمی ضمن تاکید بر استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های معنوی ماه مبارک رمضان درباره این پویش، اظهار کرد: یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب پیرامون ماه مبارک رمضان، گسترش سنت افطاری‌های ساده در مساجد و خیابان‌ها بوده که در سخنرانی‌های متعددی مورد تاکید و تایید ایشان قرار گرفته است.

وی افزود: بر همین اساس پویش «افطاری ساده» با محوریت تشکل‌های مردمی فعال در این حوزه در برنامه‌های مصوب معاونت اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گنجانده شده است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: با هدف ترویج و توسعه این امر خداپسندانه، پویش افطاری ساده از طریق حمایت مناطق شهرداری با محوریت تشکل‌های مردمی در فضا‌های عمومی، مساجد، میدان‌ها، بوستان‌ها و کوچه‎ها برگزار می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه هدف ما بر این است تا بحث افطاری ساده در محلات مشهد رونق و ترویج پیدا کند، تصریح کرد: در این راستا شیوه نامه این پویش به ادارات فرهنگی مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد ابلاغ شده و بحث تبلیغات آن از طریق استرابورد‌های شهری در سطح مشهد اعلان شده است.

وی ضمن اشاره به اینکه از تشکل‌های فعال برتر این پویش پس از ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان شهری تقدیر خواهد شد، عنوان کرد: تشکل‌های مردمی فعال در برگزاری مراسم افطاری ساده، عکس یا فیلم مراسم را تا عید سعید فطر به آدرس فضای مجازی @eftari-۱۴۰۱ ارسال کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *