اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, رویدادهای مشهد

پارک علم و فناوری مشهد، دومین زیست بوم فناوری کشور

زیست

پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دومین زیست بوم فناوری کشور شناخته شد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: این پارک بعد از تهران در رتبه دوم زیست‌بوم فناوری کشور بدنبال تلاشهای صورت گرفته قرار دارد.

مسعود میرزایی شهرابی در نشست با تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی (ع) افزود:بیش از ۸۰۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان و کارآفرین استان با بیش از هشت هزار نفر سرمایه انسانی فعالیت دارند که ۸۰ درصد آنان جوانان نخبه و دارای تحصیلات دانشگاهی با متوسط سنی زیر ۳۰ سال هستند.پارک علم و فناوری خراسان رضوی دومین زیست‌بوم فناوری کشور است

او ادامه داد: خدمات و محصولات دانش پایه در پارک علم و فناوری در مواردی همچون کنترل بیش از چهار هزار مگاوات برق کشور توسط سیستم‌های کنترل نیروگاهی بومی و بی‌نیاز شدن پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های کشور از انواع پمپ‌ها و شیرآلات پیشرفته است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: تامین بهبود دهنده‌های مورد نیاز صنایع آرد و نان کشور که منجر به جلوگیری از ۵ هزار میلیارد تومان سالانه ضایعات آردونان می‌شودطراحی ده ها سامانه هوشمندسازی تحلیلگر و مدیر ارشد از جمله پیاده سازی نرم افزار نقشه و مسیریابی بومی با ویژگی های منحصر به فرد با ۱۰ میلیون کاربر فعال تولیدات ویژه شرایط اپیدمی کرونا از جمله بیش از چهار هزار ونتیلاتور پیشرفته و تولید داروی راهبردی فاکتور هشت ویژه بیماران هموفیلی از دیگر دستاوردهای این پارک به شمار می‌رود.

وی گفت:نخبگان و اعضای پارک علم و فناوری خراسان رضوی در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین” برای یک جهاد عظیم علمی و عملی آماده هستند.

میرزایی افزود:حقیقت اینست که وجود با برکت امام هشتم (ع) مسئولیت پارک علم و فناوری خراسان رضوی برای تحقق فرمان سال به عنوان نوک پیکان این حرکت جهادی را سنگین‌تر کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: امیدست با افزایش هم‌دلی، هم‌افزایی و هماهنگی بین همه دستگاه‌ها و ادارات و در راس همه آستان قدس رضوی و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی بتوانیم تحول شگرفی را در حوزه دانش‌بنیان و تحقق شعار امسال رقم بزنیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *