اخبار گردشگری مشهد

ویژه‌ برنامه‏‌های تحویل سال نو در حرم امام رضا(ع)

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رضاعلی عزیزی در تشریح این برنامه‎ها گفت: ‌برنامه تحویل سال نو در حرم مطهر رضوی چهارشنبه 29 اسفندماه از ساعت 20 با قرائت قرآن توسط سینا فتحی قاری بین‌المللی حرم مطهر رضوی آغاز خواهد شد.
 
وی ادامه داد: پس از قرائت قرآن نمایش آئینی آداب زیارت به صورت زنده اجرا خواهد شد و در ادامه محمدرضا سرشار به داستان‌خوانی با موضوع امام علی(ع) خواهد پرداخت.
 
عزیزی با بیان اینکه برای لحظه تحویل سال برنامه‎های متعدد و متنوعی تدارک دیده شده است، اظهار کرد: مدیحه‌سرایی مهدی‌رضایی، اجرای سرود محمد گلریز و برگزاری درس‎هایی از قرآن با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی از دیگر برنامه‎های مراسم تحویل سال نو است که طبق برنامه‎ریزی‌های صورت گرفته برگزار می‎شود.
 
سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: بعد از برنامه سخنرانی، پخش کلیپ و مشاعره، دعای توسل توسط حاج مهدی سماواتی قرائت می‎شود.
 
وی مرضیه هاشمی را به عنوان مهمان ویژه‌ای معرفی کرد که در مراسم سال نو به سخنرانی خواهد پرداخت و گفت: در ادامه برنامه، گروه‎های سرود آوای رضوان و نوای یاس و همچنین صابر خراسانی به سرودخوانی و شعرخوانی و سردار فضلی به روایت خاطرات دفاع مقدس خواهند پرداخت و در میان برنامه نیز مصاحبه زنده با معتکفان مسجد گوهرشاد به نمایش گذاشته می‌شود.
 
عزیزی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‎ریزی‎های صورت گرفته در ساعت 12:15 تولیت آستان قدس رضوی سخنرانی خواهند داشت و در ادامه سید مهدی میرداماد به مدیحه سرایی می‌پردازد که در هنگام مداحی، پرچم بارگاه منور حضرت علی(ع) به وسیله خادمان در جایگاه برنامه به اهتزاز در می‌آید.
 
سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: مسابقه‌ای طراحی شده که از طریق نمایشگرها پخش خواهد شد و در پایان مراسم به قید قرعه‌ به شرکت‌کنندگان در این برنامه هدایایی اعطا می‌شود.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این که لحظه تحویل سال مصادف با شام ولادت حضرت علی(ع) است، سعی خواهد شد که بعد از سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی، ارتباط مستقیم تصویری با حرم امام علی(ع) صورت بگیرد.
 
وی گفت: همزمان با لحظه تحویل سال به صورت جمع‏‌خوانی، دعای تحویل سال با حضور خادمان بارگاه منور رضوی قرائت خواهد شد و زائران نیز همراهی خواهند کرد.
 
سرپرست معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: پخش پیام نوروزی مقام رهبری از طریق نمایشگرهای پهن پیکر حرم مطهر رضوی و قرائت زیارت امین‌الله توسط سعید حدادیان حسن ختام برنامه‌های لحظه تحویل سال حرم امام رضا(ع) است.
 
عزیزی عنوان کرد: همه خادمان و مسئولان آستان قدس رضوی در صدد آن هستند که برنامه لحظه تحویل سال با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود تا در اذهان زائران عزیز خاطره‌ای خوش و معنوی به جا بماند.