اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

وضعیت هشدار هوای مشهد 11 آذر

مشهد

هوای مشهد برای ششمین روز متوالی ناسالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای مشهد در روز پنجشنبه، با ادامه افزایش آلودگی برای ششمین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای مشهد در روز پنجشنبه، با ادامه افزایش آلودگی برای ششمین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

تورج همتی افزود: میانگین شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۱۱۸ ای. کیو. آی و نشانگر وضعیت هشدار است.

وی با بیان اینکه هم اکنون کیفیت هوا در مناطق سمزقند و خیام شمالی در وضعیت هشدار و آلوده برای تمامی افراد است، ادامه داد: کیفیت هوا در ۱۷ منطقه دیگر این کلانشهر در وضعیت هشدار و آلوده برای افراد حساس ودر چهار منطقه نشانگر شرایط سالم است.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمد‌های غیرضرور، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای شهرشان ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *