اخبار گردشگری مشهد

وضعیت قرمز کرونایی 3 شهر در خراسان رضوی

کرونایی

3 شهر در استان خراسان رضوی به رنگ قرمز کرونایی درآمدند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سه شهر کاشمر، کوهسرخ و نیشابور در استان خراسان رضوی در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برسه شهر خراسان رضوی در وضعیت قرمز کرونایی اساس این گزارش هم اکنون ۴ شهر بردسکن، فیروزه، قوچان و کلات در وضعیت نارنجی و به جز بینالود که در شرابط آبی قرار دارد سایر شهر‌های استان نیز دارای رنگ زرد کرونایی هستند.

دکتر محمد پهلوان افزود: در حال حاضر ۳۲۹ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از کل بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی، ۹۶ نفر از آنان بدحال بوده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه این بیمارستان‌ها تحت درمان و مراقبت قرار دارند اظهار کرد: مراجعه زود هنگام به مراکز درمانی سطح بندی شده، نقش موثری در پیشگیری از بروز بدحالی و خطرات ناشی از بیماری دارد.

وی بیان کرد: ۲۴۱ نفر از کل بیماران کرونایی بستری در خراسان رضوی مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر شهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان را زیر پوشش دارد.

رییس کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طی یک روز گذشته ۱۴۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شدند که سهم بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این تعداد ۱۰۹ نفر بود.

دکتر پهلوان با بیان اینکه همچنین در یک روز گذشته ۶۴۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به صورت سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و مراکز اورژانس بیمارستان‌ها به صورت سرپایی مراجعه و خدمات دریافت کردند تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راهکار‌های پیشگیری از کرونا به شمار می‌رود.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، طی یک روز گذشته هیچ موردی از فوت بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه ثبت نشد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *