اخبار گردشگری مشهد, خدمات گردشگری مشهد, وضعیت جاده ها و ترافیک مشهد

ورود 83 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد

اتوبوس

تا پایان امسال، 83 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر مشهد می شوند.

علی اصغر نیشابوری دراین خصوص، گفت: در مجموع دو قرارداد خرید ۲۵ و ۵۸ دستگاه اتوبوس برای ناوگان اتوبوسرانی منعقد شده است.

وی افزود: از قرارداد ۲۵ دستگاهی تا کنون ۱۶ دستگاه اتوبوس به شهرداری تحویل داده شده و ۹ دستگاه دیگر نیز تا پایان سال تحویل گرفته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد اضافه کرد: همچنین از قرارداد ۵۳ دستگاهی نیز ۱۳ اتوبوس تحویل داده شده، ۲۳ دستگاه تا پایان دیماه تحویل و ۲۲ دستگاه دیگر نیز تا پایان اسفند از سوی خودرو ساز به شهرداری تحویل و وارد ناوگان می‌شود.

نیشابوری با بیان اینکه به طور میانگین خرید هر دستگاه اتوبوس ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشته است، اظهارکرد: این درحالی است که قیمت امروز اتوبوس‌ها به صورت میانگین در بازار ۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: تمامی این اتوبوس‌ها بنا برتاکیدات شهردارمشهد کف کوتاه و برای استفاده معلولان عزیز دارای رمپ ویژه عبور ویلچراست.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد ادامه داد: ۸۳ دستگاه اتوبوس خریداری شده در راستای کاهش آلودگی هوا دارای استاندار یوروپنج که بالاترین استاندار در کشور است؛ هستند و میزان آلایندگی آن‌ها بسیار پایین است.

نیشابوری در خصوص وضعیت بکارگیری اتوبوس برقی تولید داخل که چندی پیش در مشهد رونمایی شد نیز گفت: اتوبوس برقی که با مشارکت شهرداری مشهد و تولید کننده داخلی ساخته و رونمایی شد درحال طی دوره تست و پلاک گذاری است و اگر موفق به پلاک گذاری شود در فاز اول قرارداد خرید ۱۰ دستگاه و درفاز دوم قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی داخلی برای خط یک بی آرتی منعقد خواهد شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *