اخبار گردشگری مشهد

ورود بیش از ۵۰۰ هزار زائر به استان تاکنون

علیرضا رشیدیان در آیین آغازبه‌کار فعالیت اجرایی ستاد خدمات سفر که امروز 26 اسفندماه در بوستان زائر پذیر غدیر برگزار شد، اظهار کرد: مرزهای استان خراسان رضوی پیام‌آور صلح و دوستی هستند.
 
وی با اشاره به برگزاری یک مراسم نوروزگاه در مرز استانی بیان کرد: باید به این امر در تمامی مرزهای استان توجه ویژه شود، چراکه مرزهای خراسان، مرزهای دوستی و مهر هستند و تلاش شود اینگونه مراسمات، باتوجه به اینکه همسایگان مشترک ما نیز نوروز را جشن می‌گیرند، افزایش یابد.
 
استاندار خراسان رضوی یادآور شد: سالی که گذشت برای مردم ما توام با مشکلاتی از قبیل وقوع زلزله و سیل در استان و سایر استان‌های کشور بود اما نوروز فرصتی است که مردم با بهره‌گیری از نشاط معنوی در مشهد خود را برای سالی بهتر و پرامیدتر آماده کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: امسال در کنار برگزاری مراسم تحویل سال، میزبان مقام معظم رهبری در مشهد هستیم، این حضور پیام بزرگی برای ماست، ما نیز آماده استماع پیام ایشان هستیم و تمام تلاش دولت در طی سال جاری در جهت تحقق پیام ایشان بوده و سال آینده نیز است.
 
رشیدیان با تاکید بر اینکه امیدواریم ظرفیت زیارت عارفانه و آسان را برای زائران فراهم کنیم، گفت: بنا بر روایات، زیارت امام رضا(ع) دارای ثواب هزار حج است و خدمت‌رسانی به زائران این امام نیز کمتر از زیارت امام رضا(ع) نیست.
 
استاندار خراسان رضوی گفت: در امر خدمت‌رسانی نیز به فرهنگ و آموزه‌های رضوی توجه شود، همچنین در ستاد خدمات سفر تلاش شود زنجیره‌سازی شبکه خدمات‌رسانی بیشتر از قبل شکل گیرد.
 
وی با بیان اینکه مشهد و استان در ایام تعطیلات، تعطیل نیست و مدیران خدمت‌رسانی را انجام می‌دهند، اضافه کرد: نقش اساسی در خدمت‌رسانی را خدمات‌دهندگان بخش خصوصی و صنوف مردمی انجام می‌دهند، خوشبختانه اقدام خوبی در زمینه میزبانی به صورت داوطلبانه انجام گرفته است.
 
رشیدیان با تاکید بر اهمیت نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها افزود: مسلما ممکن است در ارائه خدمات، مشکلاتی به وجود بیاید، دستگاه‌های بازرسی تلاش کنند خدمات درخور شان زائران مشهدی را ارائه کنند.