اخبار گردشگری مشهد, آب و هوای مشهد

ورود سرما به خراسان رضوی از امشب

خراسان رضوی

دمای هوای خراسان رضوی از امشب کاهش می یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌ های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره‌ای، امروز پیش بینی کاهش دما از امشب در خراسان رضوی هوای استان خراسان رضوی گرم می‌شود، ولی از ساعات عصر امروز این استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی قرار خواهد گرفت و سرمای آن تا اواسط هفته آینده در استان وجود دارد.

آذر رضایی پور افزود: امروز به طور موقت از ناپایداری جوّی هوا کاسته می‌شود و آسمان استان در برخی ساعات نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

وی گفت: از ساعات بعد از ظهر امروز استان رفته رفته تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی قرار می‌گیرد و از اواخر امشب شاهد وقوع بارش‌های پراکنده خواهیم بود که این بارش‌ها به شکال رگباری همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
رضایی پور افزود: بیشتر این بارش‌ها در نواحی شمالی خراسان رضوی رخ می‌دهد و از سوی دیگر، چون این سیستم همراه با جریان سرد شمالی خواهد بود باعث کاهش قابل ملاحظه دما می‌شود به طوری که دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به کمتر از پنج درجه زیر صفر می‌رسد.

وی ادامه داد: در این نواحی استان، بارش‌ها به شکل برف و باران است و بارش‌ها تا صبح جمعه ادامه دارد، ولی سردی هوا تا اوسط هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد شدید، کاهش دید، کولاک برف، کاهش قابل ملاحظه دما و لغزندگی معابر و جاده‌ها از پیامد‌های این سیستم است.

رضایی پور با اشاره به بارش‌های شب گذشته در استان خراسان رضوی افزود: طی شبانه روز گذشته استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی قرار داشت و در هشت شهرستان بارندگی شد که بیشترین بارش‌ها از درگز با حدود سه میلیمتر به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعته گذشته فریمان با ۲ درجه بالای صفر و بردسکن با ۲۷ درجه سلسیوس، سردترین و گرمترین نقاط استان گزارش شده اند و دمای هوای شهر مشهد نیز در این مدت بین چهار و هفت درجه بالای صفر در نوسان بود و پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در گرمترین ساعات روز به ۲۴ درجه بالای صفر برسد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *