وضعیت کرونا در مشهد

واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 17 ساله در خراسان رضوی

دکتر محمد احمدیان افزود: تعداد دانش آموزان ۱۲تا۱۷ ساله مناطق زیرپوششاجرای طرح تسریع در واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله در خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۶۰هزار نفر است که تاکنون ۱۶۰هزار نفر آنان علیه کرونا واکسینه شده‌اند.
وی گفت: واکسیناسیون دانش آموزان این استان در اجرای طرح ایمن سازی آنان از هفته‌های پیش در حال انجام است و از امروز طرح تسریع واکسیناسیون آنان آغاز شده است.
مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده طی سه روز تمامی دانش آموزان ۱۲تا۱۷ ساله در مراکز تجمیعی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مراکز تجمیعی آموزش و پرورش در تمامی شهرستان‌های استان واکسینه خواهند شد.
وی واکسن تزریقی به دانش آموزان این گروه سنی را از نوع سینوفارم عنوان کرد که در ۲دُز و به فاصله ۲۸روز تزریق می‌شود.
۸۰درصد جمعیت ۶میلیون و ۸۷۰هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دارند.
تا کنون ۴۴میلیون و ۳۷۸هزار و ۲۳۴نفر در کشور دُز اول و ۱۸میلیون و ۶۰۰هزار و ۵۵۴نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده و مجموع افراد دریافت کننده واکسن در کشور به ۶۲میلیون و ۹۷۸هزار و ۷۸۸نفر رسیده است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *