اخبار گردشگری مشهد, وضعیت کرونا در مشهد

واکسیناسیون 90 درصد مشهدی ها

واکسیناسیون

90 در صد از مشهدی ها واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس گفت: واکسیناسیون بیش از ۹۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال مشهد در مقابل بیماری منحوس کرونا .

حسینی امروز در نشست خبری واکسیناسیون کرونا در استان خراسان رضوی افزود: براساس آخرین آمار‌ها بیش از ۹۰ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال خراسان رضوی دز اول واکسن را دریافت کرده اند.واکسیناسیون ۹۰ درصدی مشهدی‌ها

وی گفت: ۷۴ درصد از همین گروه جمعیتی هر دو دز واکسن کرونا را زده اند تا آمار واکسینه‌های استان ۳ درصد از میانگین کشوری جلوتر باشد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس افزود: بی شک مشارکت همه جانبه مردمی در واکسیناسیون باعث شد که تا در امر واکسن زدن در مقابل کرونا این حد موفق باشیم.

دکتر حسینی درباره آخرین آمار واکسیناسیون در استان گفت: ۹۰/۳۷ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال تا امروز یک دز واکسن زده اند و ۷۲/۸۶ درصد هم برای دریافت هر دو نوبت واکسن کرونا مراجعه کرده اند.

او افزود: از زمانی هم که تزریق دز سوم آغاز شده ۸۰ هزارنفر برای دریافت این دز از واکسن به مراکزمراجعه کرده اند که آمار‌ها در مشهد از این نظر بسیار عالی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۹۳/۲ درصد از مادران باردار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم یک دز واکسن و ۶۳/۶ هم هر دو دز را دریافت کرده اند و بیش از ۸۰ درصد از دانش آموزان هم دز اول و ۶۲ درصد هم نوبت دوم واکسن را زده اند.

دکتر سید جواد حسینی افزود: تا اواسط بهمن  امسال بیش از ۷۰ درصد مردم مشهد دو دز واکسن را دریافت خواهند کرد و ایمنی جمعی مدنظر وزارت بهداشت کاملا حاصل می‌شود.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *