اخبار گردشگری مشهد

واحدهای اقامتی در مشهد پذیرش مسافر ندارند

یوسف بیدخوری، افزود: اقامت دادن به مسافران در هیچ یک از واحد‌های رسمی دارای مجوز و حتی واحد‌های غیر مجوز از جمله خانه‌های شخصی غیر مجاز در سطح شهر مشهد به هیچ وجه انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: تمامی واحد‌های اقامتی رسمی طبق اعلام و دستور ستاد مقابله با کرونا در استانداری در ایام نوروز تعطیل و از پذیرش مسافر منع شده اند و واحد‌های غیر مجاز نیز اقدام به پذیرش مسافر نمی‌کنند.

او اضافه کرد: علاوه بر این بازرسی از کلیه واحد‌های اقامتی توسط بازرسان این اداره کل روزانه انجام می‌شود و تا کنون موردی از اقامت مسافران و ارائه خدمات به مسافران در استان و مشهد بر خلاف دستور اعلام شده گزارش نشده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: بر همین اساس به نظر می‌رسد اندک مسافران ورودی به مشهد و استان نیز اهالی شهر‌های استان و کلانشهر مشهد هستند که به منازل خود باز می‌گردند.

بیدخوری افزود: به ویژه در اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) هیچ خانه شخصی و یا زوارکشی فعالیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه حضور مسافران و زائران مشهد به واسطه زیارت و بعد از آن سیاحت بوده است ادامه داد: با بسته شدن موقت حرم مطهر رضوی و نیز سایر بخش‌های خدمت رسان به مسافران و زائران دیگر دلیلی برای سفر به مشهد وجود ندارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: به واسطه اقامت غیر مجاز و بر خلاف اعلام ستاد مقابله با کرونا در خراسان رضوی در اسفند ماه پارسال تعداد۴۴ واحد اقامتی رسمی و غیر رسمی در مشهد پلمب شده‌اند.

استان خراسان رضوی با برخورداری از دو هزار و ۵۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه اول کشور در این زمینه را دارد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *