جاذبه های گردشگری, اخبار گردشگری مشهد, اماکن فرهنگی

هنر زنده ی مشهد تئاتر است!

1398031912050250017613804 min

اوضاع تئاتر و فرهنگ در مشهد
کارگردان مشهدی گفت: مردم مشهد به تئاتر نیاز دارند چرا که در نبود موسیقی تنها هنر زنده‌ای که در مشهد وجود دارد، تئاتر است و مردم از آن لذت می‌برند.

با اشاره نمایش «اعترافات یک زندگی غیر معمولی» که این روزها به کارگردانی او در پردیس تئاتر مستقل روی صحنه قرار دارد، اظهار کرد: متن نمایش اقتباسی از متن «مرگ و دختر جوان» اثر آریل دورفمان است که فضای رئال دارد اما آن را به سمتی آوردیم که بین رئال و سورئال باشد. لوکیشن داستان نیز یک خانه ویلایی است که با تغییراتی که انجام دادیم، آن را به فضای بیمارستان آوردیم. داستان به چرخه خشونت اشاره می‌کند و چالشی که برای مخاطب به وجود آوردیم این است که آیا چرخه خشونت در جامعه دنیا ادامه پیدا خواهد کرد یا قطع خواهد شد.

وی افزود: سال ۱۳۹۸ چند شب این نمایش را روی صحنه بردیم اما به مشکلاتی برخوردیم و حق مطلب ادا نشد. با این حال امسال با بازیگران جدید و جوان در پردیس تئاتر مستقل روی صحنه رفتیم. احتمالا این هفته آخرین هفته اجرای ما خواهد بود اما اگر استقبال مردم را شاهد باشیم، احتمال تمدید اجرا وجود خواهد داشت. با این حال فعلا تا جمعه، ۲۸ آبان، هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به روی صحنه می‌رویم. خوشبختانه تاکنون استقبال مردم از نمایش خوب بوده و مخاطبان راضی از سالن خارج شدند.

این کارگردان تئاتر در رابطه با بازگشت مردم مشهد به سوی تماشای تئاتر خاطرنشان کرد: اگر موج جدید کرونا به وجود نیاید، مردم دوباره به تئاتر بازمی‌گردند و ظرفیت سالن‌های نمایش را برای اجرا تکمیل می‌کنند چراکه مردم مشهد به تئاتر نیاز دارند. در نبود موسیقی تنها هنر زنده‌ای که در مشهد وجود دارد تئاتر است و مردم از آن لذت می‌برند. اکنون مخاطبانی را در سالن می‌بینیم که برای اولین بار به دیدن تئاتر در مشهد آمده‌اند و این موضوع برای ما بسیار خوشایند است.

خسروی کوچ ادامه داد: در این ۲ سال افسردگی عجیبی برای مردم به وجود آمد که کار ما را نیز سخت کرد چرا که پس از ۲ سال باید اتفاقی را رقم بزنیم که حال و هوای مخاطب را تغییر دهد. امیدوارم تئاتر دوباره جان بگیرد و شاهد حضور مخاطبان باشیم چراکه نفس آن به نفس مخاطب بند است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *