اخبار گردشگری مشهد

افزایش همکاری در حوزه گردشگری با کشورهای همسایه ایران

 سید حمید موسوی صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: برنامه ریزی استان بر این مهم استوار شد که ارتباطات متقابل با کشورهای اسلامی به ویژه همسایگان ایران بر محور امام هشتم(ع) گسترش یابد. 

وی افزود: در مذاکرات با هیات پاکستانی و مدیر عامل سازمان توسعه توریسم آن کشور در مشهد در خصوص ایجاد شرایط بهتر برای زائران پاکستانی، ارتباط بیشتر بین شرکت های بخش خصوصی ایران و پاکستان، ارتباط بین بخش های دولتی، توسعه خطوط ارتباط ریلی، هوایی، جاده ای و دریایی بحث و بررسی شد تا شاهد حضور بیشتر زائران پاکستانی در مشهد باشیم. 

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تسهیل در صدور روادید، انعقاد قرارداد بین شرکت های حمل و نقل ایرانی و پاکستانی برای خدمات رسانی مشترک و ایجاد شرایط بهتر برای زائران پاکستانی، توسعه صنعت گردشگری از منظر فرهنگی، سلامت، ورزشی، علمی و بورسیه تحصیلی از دیگر محورهای این تفاهمنامه است. 

موسوی گفت: همچنین شرکت های حمل و نقل ایران و پاکستان قراردادهایی منعقد کردند که در سفر آتی هیات ایرانی به پاکستان بعد از ماه مبارک رمضان این قراردادها و سایر مفاد تفاهم نامه به امضا طرفین خواهد رسید. 

وی افزود: از جمعیت ۲۰۰ میلیون نفری پاکستان که بسیار علاقه مند سفر به مشهد و ایران هستند و سالانه ۲۵۰ هزار نفر به ایران سفر می کنند که انعقاد این تفاهمنامه و اجرای آن تعداد مسافر را به چند برابر افزایش خواهد داد. 

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در مقابل از شرکت ها و فعالان گردشگری پاکستان درخواست شده جاذبه های گردشگری خود را به ایرانیان معرفی کنند تا آنها نیز به پاکستان سفر کرده و صنعت گردشگری دو کشور رونق پیدا کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *